Авторські статті

Палеонтологи знайшли крила птахів, що існували в часи динозаврів

Під керівництвом китайських фахівців інтернаціональна група вчених-палеонтологів виявила в М’янмі бурштин, у шматочках якого
фрагментарно перебували крила птахів, що існували дев’яносто дев’ять мільйонів років тому. Довжина частин крил склала 2-3 сантиметри.

 

Вчені вважають, що знайдені в бурштині крила належать пташенятам, які застрягли в смолі дерева. В шматках бурштину також збереглися кістки крил, в тому числі і три пальці з гострими кігтями, і пір’ям. Палеонтологи вважають, що власники цих крил жили в крейдовому періоді і вимерли разом з динозаврами. Дослідники відносять даних представників до категорії энанціорнісових птахів.

Опірення птахів досить добре збереглося. Вчені змогли не тільки детально розглянути структуру пір’я давніх пернатих, але і відновити їх зовнішній вигляд. На пір’ї видно смуги і плями. Пташенята птахів того періоду були досить пристосовані до самостійного існування. Для них не складало особливих труднощів підніматися по деревах навіть відразу після того, як вони з’явилися на світ. Такої думки дотримується керівник групи палеонтологів Синь Ліда.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України