Новини з Австрії

Палац Шенбрунн у Відні – у топ-10 найкрасивіших будівель у світі

Глобальний туристичний портал TripAdvisor у ході опитування обрав найкрасивіші будівлі світу. Палац Шенбрунн у Відні зайняв десяте місце. Всесвітньо відома церква Саграда Фаміліа в Барселоні названо найкрасивішою будівлею на землі.

Вражаюча будівля церкви в іспанському середземноморському мегаполісі була обрана за його оригінальність, місце розташування, історію та художню цінність. У 2022 році цей будинок також був найчастіше згадуваним на TripAdvisor з 164 200 відгуками.

Саграда Фаміліа у Барселоні вже має кілька інших рекордів. Згідно з Книгою Гіннеса, це найвища модерністська церковна будівля у світі заввишки 138 метрів, а на час її остаточного завершення у 2026 році церква зросте до 172,5 метра. Базиліка також є найбільш відвідуваним модерністським церковним будинком у світі і, безумовно, найдовшим будівельним майданчиком у світі. Зірковий архітектор Антоніо Гауді розпочав будівництво ще незакінченої церкви у 1882 році.

В опитуванні близько 460 мільйонів користувачів цифрової платформи у 130 країнах світу унікальну в архітектурному відношенні базиліка Антоніо Гауді перевершила такі будівлі, як Собор Паризької Богоматері у Парижі (2-е місце), Блакитна мечеть у Стамбулі (7-е місце), Тадж-Махал в Індія (8-е місце), а також палац Шенбрунн у Відні (10-е місце) та будівля парламенту у Будапешті (12-е місце).

Також у першу десятку увійшли Центральний вокзал у Нью-Йорку (п’яте місце) та Мала базиліка Сакре-Кер-де-Монмартр у Парижі (дев’яте місце), мечеть шейха Зайда в Дубаї.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України