Німеччина дійсно активно працює у напрямку організації ремонту та виробництва озброєння військової техніки в Україні, і одним з етапів буде створення боєприпасного заводу
Джерело: Defence Express
На Мюнхенській конференції з безпеки у лютому цього року було підписано угоду, яка фіксує плани німецького оборонного гіганта Rheinmetall відкрити в Україні завод з виробництва артилерійських боєприпасів — йшлося про створення спільного підприємства (51%/47%), а також повідомлялося, що річні темпи виробництва мають становити шестизначну кількість 155-мм снарядів, включно з метальними зарядами.
Підприємство з виробництва артилерійських боєприпасів стане найважливішим серед усіх трьох підприємств, яке Rheinmetall планує відкрити в Україні (йдеться також про ремонт і виробництво ППО та ремонт і збирання бронетехніки), як розповіли в німецькій компанії виданню “Економічна правда”.
Точну кількість боєприпасів, яку планують виготовляти в майбутньому на цьому заводі не розкривають, але знову наголошують, що йдеться про шестизначні показники. І також у Rheinmetall акцентують, що в Україні будуть виготовляти найдефіцитніший компонент для боєприпасів — порохові заряди.
Щодо того, як зараз просувається цей проєкт, то відомо, що триває робота над угодами про спільне підприємство і процес замовлення обладнання, як розповів виданню заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергій Боєв. Після цього триватиме вже безпосередньо будівництво заводу, розбудова інфраструктури і зрештою стартуватиме виробництво боєприпасів.
Але тут варто реалістично оцінювати ситуацію, і розуміти, що йдеться про довгостроковий проєкт на перспективу — Боєв наголошує, що як правило реалізація таких програм триває три-чотири роки. “Але ми намагатимемося прискорити терміни”, — відзначив він. Такий завод важливий для України, бо дозволить зменшити залежність від імпорту 155-мм артилерійських боєприпасів.
Rheinmetall у своїх презентаційних матеріалах для інвесторів прямо відзначають, що планують бути “варіантом номер 1” для українського війська. Співрозмовники видання наголошують — у напрямку відкриття заводів німецький концерн діє найрішучіше у порівнянні з іншими західними компаніями. Генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер оцінює потенціал українського ринку у 2-3 млрд доларів на рік.
Фото — Rheinmetall
Сьогодні німецький гігант є одним з найбільших виробників артилерійських боєприпасів у світі, днями Rheinmetall отримав дійсно величезний контракт на 8,5 млрд доларів на виробництво 155-мм снарядів, у планах компанії на наступний рік вийти на темпи виробництва у 700 тисяч боєприпасів на рік, а далі — розширення до 1,1 млн.
Раніше Defense Express розповідав, що ЗСУ отримають прототипи артилерійських боєприпасів на 100 км від Rheinmetall. Станом на сьогодні найбільш далекобійні боєприпаси, які Україна отримувала у рамках оборонної допомоги від Німеччини, є Vulcano із дальністю у 70 км.