Війна РФ проти України

Озвучено характеристики вітчизняних морських безпілотників, які атакували бухту Севастополя. Відео

Українські морські безпілотники. Фото: Михайло Федоров

Платформа UNITED24 оголосила збір коштів на виробництво вітчизняних морських безпілотників та повідомила їхні характеристики.

Про це передає  Голос українською з посиланням на повідомлення Міністерства цифрової трансформації України.

“Кожну пʼяту ракету росія запускає з кораблів. Важливо максимально захистити українські міста та акваторії від обстрілів. Тому збираємо кошти на 100 морських дронів українського виробництва. Вони можуть суттєво змінити ситуацію в акваторії Чорного моря. Маленькі та швидкі, дрони здатні успішно атакувати російські кораблі вартістю сотні мільйонів доларів”, – йдеться у повідомленні

Повідомляється, що подібні безпілотники застосовувалися у бухті Севастополя, вразивши флагман російського флоту «Адмірал Макаров».

Тактико-технічні характеристики безпілотного надводного апарату:

    довжина – 5,5 м; повна вага – до 1000 кг; бойове навантаження – до 200 кг; операційний радіус дії – до 400 км; дальність ходу – до 800 км; автономність – до 60 годин;максимальна швидкість – 80 км/год; способи навігації – автоматична GNSS, інерційна, візуальна;передача відеоінформації – до трьох відеопотоків HD; криптозахист – шифрування 256 біт.

Ціна одного апарату складає 10 мільйонів гривень. На сьогодні, 11 листопада, зібрано кошти на перший БПА, його назвуть “Херсон” та всього планується за день зібрати 10 штук.

У Мінцифри кажуть, це унікальна і засекречена українська розробка. У її вартість входить: дрон, оснащений системою автопілотування, відеопідсистемами, в тому числі нічного бачення, спеціальним зв’язком, захищеним від впливу ворожих засобів РЕБ, резервними модулями зв’язку та бойовою частиною. А також — наземна автономна станція управління, система транспортування і зберігання, центр обробки даних і декілька особливих сюрпризів для наших ворогів.

Озвучено характеристики вітчизняних морських безпілотників, які атакували бухту Севастополя

Виробництво українських морських безпілотників. Фото: Михайло Федоров

“Закликаю бізнес також долучатися до створення першого українського флоту морських дронів”, – сказав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України