Життя

Ознаки того, що вами намагаються маніпулювати

Люди, які маніпулюють іншими – егоїсти і брехуни. Роблять вони це виключно заради власних інтересів, їх жертвами стають безневинні люди

Признаки того, что вами пытаются манипулировать

Признаки того, что вами пытаются манипулировать

Признаки того, что вами пытаются манипулировать

Люди, які маніпулюють іншими – егоїсти і брехуні. Роблять вони це виключно заради власних інтересів, їх жертвами стають безневинні люди. Методи маніпуляції можна охарактеризувати як експлуататорські, образливі, оманливі, підступні.

Слід врахувати, що при всій шкідливості дій маніпулятори відмінні психологи, які використовують особливості поведінки людей в своїх інтересах. Часто дуже важко визначити, що поруч знаходиться не добрий друг, знайомий, товариш, а підлий і корисливий маніпулятор.

Гаррієт Брейкер так характеризує маніпуляцію, як спосіб впливу, покликаний змінити поведінку людей з допомогою обману, фальсифікації, спотворення фактів, тиску сарказму.

Доктор Джорд К. Саймон – всесвітньовідомий психолог, фахівець з маніпуляторам з психічними порушеннями та їх жертвам, виділяє 3 важливих фактора необхідних для вдалої маніпуляції:

• Потрібно приховувати агресивну поведінку і справжні наміри;
• Потрібно знати слабкі місця в психології жертви, щоб вибрати найбільш ефективний метод для маніпуляції;
• Нетипова ступінь нещадності – відсутність розуміння, що маніпулятор завдає своїми діями шкоди.

У більшості випадків жертва відчуває, що вони знаходяться під тиском, але зрозуміти в чому справа не може.

Сім ознак того, що ви стали жертвою маніпулятора

1.Бажання розповісти свою історію або зав’язати розмову першим.

Маніпулятор завжди прагне раніше жертви почати розмову і розповісти яку-небудь історію зі свого життя. Вона часто наповнена емоціями, що спрямоване на виявлення реакції співрозмовника. В результаті маніпулятор визначає слабкі сторони жертви і вибирає відповідну тактику дій, яка спрямована на досягнення результату – підпорядкування співрозмовника.

Ознакою такого впливу є дискомфорт, що з’єднання являється під час бесіди. В такому випадку, необхідно під будь-яким приводом припиняти спілкування і йти.

2.Інформаційний натиск з метою заплутати співрозмовника

Маніпулятори часто закидають співбесідника цифрами, фактами, статистичними даними. При цьому акцент робиться на тих сферах, в яких жертва погано розбирається. Це може бути бізнес, психологія, фондовий ринок. Таким же методом користуються агітатори і продавці. Маніпулятори використовують його виключно для досягнення власних цілей.
Потік інформації, специфічної лексики орієнтований на створення ареолу всезнаючого експерта. Він повинен розташувати жертву до маніпулятора. У тому випадку кращими контрзаходами буде відхід від тривалого спілкування або пригнічення потоку інформації зустрічними фактами і цифрами.

3.Негативні емоції

З допомогою підвищеного голосу, активної, агресивної жестикуляції маніпулятор намагається підпорядкувати собі жертву. Такі дії спрямовані на приведення психіки співрозмовника під свій контроль. Тут кращим рішенням буде спокій або тактовний відхід від бесіди.

4.Спроба створення дискомфорту, невпевненості

Маніпулятор намагається підвести співрозмовника до думки, що він беззахисний перед життєвими обставинами, а іноді і неповноцінний. Особисті слабкості жертви майстерно використовуються для підкорення волі маніпулятора. Формування комплексу неповноцінності і почуття невпевненості створюється з допомогою висміювання навичок, звичок, одягу, особливостей мови та інших моментів на особистому рівні.

Існує 3 варіанти протидії таким спробам маніпуляції:

• Жорсткий і впевнений відсіч;
• Впевнене припинення подібних розмов, необхідно пояснити співрозмовнику, що такий стиль спілкування не прийнятний;
• Просто піти і не продовжувати спілкування.

5.Демонстративне мовчання

Подібно дитині, який оголошує батькам бойкот, коли не хоче щось робити, маніпулятори також застосовують цей прийом для тиску на жертву. Ця тактика застосовується, коли необхідно піти від зобов’язань або що-небудь приховати. Щоб уникнути такого тиску, треба відкрито заявити про безперспективність такої поведінки і, що немає потреби намагатися щось довести або змусити зробити.

6.Спотворення фактів

Маніпулятори у більшості випадків є імпульсивними, патологічними брехунами. Тому вони без праці можуть звинувачувати невинних, перекручувати факти, недоговорювати важливу інформацію, перебільшувати значення деталей. Слабкістю маніпулятора є прагнення спотворити в своїх цілях будь-яку інформацію.

На відміну від брехунів, звичайна людина розуміє згубність подібного поведінки. Тому не варто терпіти, коли обрушується потік маніпуляторної брехні, необхідно припиняти це одразу, не чекати, коли ця ситуація увійде в безконтрольну стадію.

7.Надання безпрецедентного, невиправданого тиску

Маніпулятори надають на своїх жертв серйозний тиск, який створюється для того, щоб змусити приймати рішення вигідні підступному «товаришу». Найчастіше для якнайшвидшого вирішення ситуації створюється помилковий ажіотаж навколо події або справи. Це робиться для придушення волі жертви, з метою підкорення і подальшої маніпуляції. При такій поведінці, необхідно йти від людини в протилежному напрямку, не вплутуватися в цю гру.

Замість висновку

Під час спілкування з людьми завжди слід аналізувати їхню поведінку. Це потрібно для виявлення спроб підпорядкування. Найчастіше прийоми вміло завуальовані, але їх можна виявити, досить неупереджено оцінити співрозмовника, особливо якщо є відчуття дискомфорту під час розмови з ним.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України