Авторські статті

Отримав повістку у січні, а вже 16 лютого тернополянин Богдан Покітко загинув на сході України

У Тернополі перевірять, як готували захисника, який загинув на фронті за 4 дні після прибуття у зону бойових дій

На Тернопільщі розгорівся скандал довкола загибелі українського захисника Богдана Покітко, якого 12 лютого відправили на фронт, а вже 16 лютого чоловік загинув на передовій під Бахмутом. Про загибель 33-річного тернополянина повідомив мер міста Сергій Надал.

«Маємо сумні новини. Мужньо захищаючи Україну на Донеччині загинув тернополянин Покітко Богдан Іванович (16.01.1990 р.н.). Співчуваємо рідним. Вічна пам’ять Герою!», – йдеться у повідомленні.

У кoмeнтаряx під дописом міського голови про смерть воїна здійнялася хвиля обурення через загибель чоловіка за 4 дні перебування на фронті.

«Я підтримую друзів і родичів Покітка Богдана Івановича, який загинув, захищаючи Україну. Направляю звернення у компетентні органи розібратися у цій ситуації. Безумовно, на фронт мають іти люди, які пройшли відповідний вишкіл. Життя Богдана це не поверне. Але якщо такий факт підтвердиться, будуть врятовані сотні життів наших воїнів», – відповів Сергій Надал місцевій волонтерці Оксані Огородник.

Oкcана Oгoрoдник також зазначила, що повістку Покітко отримав у другій половині січня. Вона переконана, що не можна людей кидати на передову непідготовленими, як гарматне м’ясо.

«Богдан був призваний у 2-гій половині січня 2023 року. (Шляхом примусового вручення запрошення та доставлення до ТЦК на зупинці громадського транспорту у місті Тернопіль).

– навчання бійця (в частині та на полігоні) – не проходив.

– навчання поводження зі зброєю – не проходив. (Розбір-збір АК і все).

– в армії – не служив», – зазначає вона.

За даними місцевого видання Terminovo, Богдан Покітко працював на одній з тернопільських фабрик меблів. Чоловіку вручили повістку на зупинці громадського танспорту. 12 лютого його відправили на схід, а вже 16-го надійшла страшна звістка про його смерть. Старший брат Богдана Покітка Михайло у лавах ЗСУ раніше став на захист України.

ОНОВЛЕНО о 15.30.

Тернопільський обласний територіальний центр комплектування, висловлюючи щирі співчуття рідним та близьким загиблого солдата Богдана Покітка, повідомив, що військовозобов’язаний отримав повістку 18 січня і був визнаний придатним проходити військову службу в лавах Збройних Сил України. Відтак чоловік був призваний на військову службу по мобілізації до Тернопільського об`єднаного міського ТЦК СП на одну із посад в роту охорони. Наразі у Тернопільському ОМТЦК триває службова перевірка, чому так швидко Богдан Покітко опинився на передовій.

«12 лютого солдата Богдана Покітка було переведено до нового місця проходження служби, де він загинув внаслідок бойових дій 16 лютого 2023 року. На даний час у Тернопільському ОМТЦК призначено службову перевірку, за результатами якої буде встановлено осіб, які відповідали за підготовку та навчання особового складу. Такий випадок, який стався з солдатом Богданом Покітком, не є системним. Командування військових частин бойового складу приділяє велику увагу навченості воїнів, оскільки це запорука збереження їх життя і життя тих, хто поруч… Звертаємось до суспільства дочекатись завершення службової перевірки, результати якої будуть оприлюднення найближчими днями», – йдеться у повідомленні

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України