В Австрії працівникові, який відмовився від вакцинації може загрожувати звільнення

У гіршому випадку тим людям, які не хочуть робити щеплення від коронавіруса, загрожує звільнення з роботи

Як ми всі розуміємо, необхідно заздалегідь вжити додаткових заходів, щоб уникнути зараження, але, врешті-решт, це самий крайній наслідок, – пояснив експерт з трудового права Франц Мархольд.

Готовність до вакцинації в країні останнім часом знову зросла – між тим, на рівні 52 відсотків більше половини населення заявляє, що вони готові вакцинуватися. В Австрії вже введено 3,8 мільйона доз вакцини, тільки в середу майже 95 тисяч осіб отримали вакцину проти коронавіруса.

«В середньому в Австрії вакцинація проводиться кожні 1,3 секунди», – зазначає Міністерство охорони здоров’я на своїй панелі моніторингу вакцинації.

Однак поточні опитування, проведені інститутом вивчення ринку і громадської думки Gallup в березні і квітні, показують, що група тих, хто виразно або певно не буде вакцинуватися, як і раніше становить близько чверті всього населення.

Виникає питання, що робити з тими, хто відмовляється від вакцинації на робочому місці.

Рішення проблем, пов’язаних з відмовою від вакцинації на робочому місці, в даний час є предметом палких суперечок. Перш за все, важливо відзначити, що жодна компанія не може змусити своїх співробітників робити щеплення від коронавірусу. АЛЕ: Будь-хто, хто відмовляється від вакцинації, незабаром може отримати проблеми. Роботодавець за законом зобов’язаний захищати своїх співробітників і клієнтів – це особливо актуально під час пандемії. Тому він повинен забезпечити наявність відповідних рамкових умов, щоб уникнути зараження коронавірусом. У крайніх випадках відмова від вакцинації навіть загрожує звільненням.

Однак, перш ніж це станеться, всі превентивні заходи повинні бути вичерпані

«Домашній офіс, перегородка, власний кабінет – якщо все це більше неможливо зробити, то єдиний спосіб уникнути ризику зараження це вакцинація. І якщо співробітник відмовляється, то це може бути причиною звільнення », – пояснює експерт з трудового права.

Крім того, роботодавець також має право запитати про статус працівника відносно щеплення. Однак обманювати особливо в цьому випадку не варто. Така брехня, на думку експерта, «однозначно стане приводом для звільнення».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh