У гіршому випадку тим людям, які не хочуть робити щеплення від коронавіруса, загрожує звільнення з роботи
Як ми всі розуміємо, необхідно заздалегідь вжити додаткових заходів, щоб уникнути зараження, але, врешті-решт, це самий крайній наслідок, – пояснив експерт з трудового права Франц Мархольд.
Готовність до вакцинації в країні останнім часом знову зросла – між тим, на рівні 52 відсотків більше половини населення заявляє, що вони готові вакцинуватися. В Австрії вже введено 3,8 мільйона доз вакцини, тільки в середу майже 95 тисяч осіб отримали вакцину проти коронавіруса.
«В середньому в Австрії вакцинація проводиться кожні 1,3 секунди», – зазначає Міністерство охорони здоров’я на своїй панелі моніторингу вакцинації.
Однак поточні опитування, проведені інститутом вивчення ринку і громадської думки Gallup в березні і квітні, показують, що група тих, хто виразно або певно не буде вакцинуватися, як і раніше становить близько чверті всього населення.
Виникає питання, що робити з тими, хто відмовляється від вакцинації на робочому місці.
Рішення проблем, пов’язаних з відмовою від вакцинації на робочому місці, в даний час є предметом палких суперечок. Перш за все, важливо відзначити, що жодна компанія не може змусити своїх співробітників робити щеплення від коронавірусу. АЛЕ: Будь-хто, хто відмовляється від вакцинації, незабаром може отримати проблеми. Роботодавець за законом зобов’язаний захищати своїх співробітників і клієнтів – це особливо актуально під час пандемії. Тому він повинен забезпечити наявність відповідних рамкових умов, щоб уникнути зараження коронавірусом. У крайніх випадках відмова від вакцинації навіть загрожує звільненням.
Однак, перш ніж це станеться, всі превентивні заходи повинні бути вичерпані
«Домашній офіс, перегородка, власний кабінет – якщо все це більше неможливо зробити, то єдиний спосіб уникнути ризику зараження це вакцинація. І якщо співробітник відмовляється, то це може бути причиною звільнення », – пояснює експерт з трудового права.
Крім того, роботодавець також має право запитати про статус працівника відносно щеплення. Однак обманювати особливо в цьому випадку не варто. Така брехня, на думку експерта, «однозначно стане приводом для звільнення».