Новини

Освіта в Словаччині: переваги та можливості для студента

Під час навчання школі усі батьки замислюються, куди ж буде поступати дитина для того, щоб здобути вищу освіту. Великий відсоток українців обирають європейські країни, бо вважають це перспективнішим варіантом. Не всі хочуть їхати далеко від домівки, тому чудовим варіантом стане навчання в Словаччині, яка межує з Україною. Пропонуємо ознайомитись із перевагами здобуття вищої освіти в цій країні.

Чому саме Словаччина?

Словаччина та Україна мають чудові дипломатичні відносини ще з 1990 років. Словацька меншина є досить великої в Україні й навпаки. Так ще й це країна, яка має з нами спільний кордон. Багато українців обирають Словаччину, бо відчувають себе там практично, як вдома. Але окрім цього, країна створила хороші умови для навчання українцям:

  • Для вступу не потрібно складати ЗНО.
  • За навчання не потрібно платити, якщо воно проводиться словацькою мовою.
  • Можливість мешкати в новому гарному гуртожитку поблизу університету.
  • Студенти можуть отримати стипендію від 300 до 1000 євро та ще й додатково підробляти на офіційній роботі.
  • Після навчання видається міжнародний диплом європейського зразка.
  • Є можливість їздити на практику та обмін в інші країни.

Великою перевагою є й те, що в університетах є факультети, які взагалі не вимагають складання іспитів при вступі. Тому батьки й діти можуть не хвилюватись і без проблем приїздити на навчання. 

Чому важливо вчити словацьку мову?

Перед початком навчання багато українців цікавиться на скільки важливим є вивчення словацької мови та чи можна обійтись без неї. Словацька мова схожа з українською на 34%. Для порівняння, з російською наша мова схожа на 38%. Якщо студент взагалі не вчив словацьку, то він все одно зможе зрозуміти місцевих на побутовому рівні.

Для самого навчання мова точно стане в нагоді. При університетах часто діють курси вивчення словацької для українців. Після їх закінчення студент отримає сертифікат, який буде підтверджувати знання. Викладачі в університеті на першому курсі не надто прискіпливі, бо розуміють, що іноземні студенти не можуть швидко вивчити мову й вільно говорити. Тому за першу сесію можна не хвилюватись, а до наступної ще буде час підтягнути свої вміння.

Вибір університету

В Словаччині є багато вищих навчальних закладів. Всі вони мають різний напрямок та можуть відрізнятись програмами. Перед вступом варто визначитись із спеціальністю, переглянути усі можливі варіанти в країні, тоді обрати місто і починати готуватись до вступу.

Додатково можна відразу ознайомитись із програмою навчання, викладачами, а також почитати відгуки студентів. 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України