Освячення каплиці УГКЦ в м. Любомль

« Шукайте перше Царства Боже
та його справедливість,
а все інше вам додасться» (Матея 6,33)

Новий – 2016 рік для життя Луцького Екзархату відкрився знаковою подією, оскільки 2 січня, в Суботу перед Різдвом Христовим, місцевий Архиєрей освятив новозбудовану святиню в честь Успіня Пресвятої Богородиці. Варто зазначити, що громада УГКЦ в м. Любомль заснована ще в 2010 році, однак часта зміна священнослужителів не сприяла активному розвитку спільноти. Щойно з 2015 року спільними зусиллями отців Євгена Заборожнього (ЧНІ м. Ковель) та Володимира Уляна (адміністратора громади), а також прихожан та жертводавців вдалося отримати земельну ділянку та спорудити святиню. Початок святкування ознаменувало освячення хреста, який споруджений біля церковці, та власне – чину освячення храму. Тексти богослужіння утаємничували молільників у Містерію, учасниками якої вони стали. Зміст архиєрейських молитов тісно переплітався з молитвою царя Соломона (І книга Царів 8, 22-61), в якій він закликає Бога увійти і замешкати у святині і вислуховувати взивання прохаючи.

Кульмінацією святкування стала Божественна Літургія, яку очолив Кир Йосафат (Говера) у співслужінні з о. Сергієм Василівом (м. Рожищі), о. Августином Запоточним (ЧСВВ – м. Луцьк), о. Євгеном Задорожнім (ЧНІ – м. Ковель), о. Володимиром Маркевичем (м. Луцьк), о. Богданом Іващуком (с. Положеве) та о. Володимиром Уляном. В урочистості брали участь також численні гості з різних парохій Екзархату.

У своїй проповіді Владика Йосафат наголосив на непересічному значенні вірі для формування людини як особистості. Окреслюючи зусилля людини як в духовному, так і повсякденному житті, проповідник зазначив: «Щоб осягнути високу мету, потрібно завжди почати з малого!». У своїх роздумах архиєрей виокремив два принципові аспекти храму: як середовище поєднання окремих вірних в єдиний Божий народ; а також, як місце преображення людської особи у Божественній Євхаристії.

Закінчилося святкування врученням подячних грамот жертводавцям святині.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh