Авторські статтіНовини

Освячення каплиці УГКЦ в м. Любомль

« Шукайте перше Царства Боже
та його справедливість,
а все інше вам додасться» (Матея 6,33)

Новий – 2016 рік для життя Луцького Екзархату відкрився знаковою подією, оскільки 2 січня, в Суботу перед Різдвом Христовим, місцевий Архиєрей освятив новозбудовану святиню в честь Успіня Пресвятої Богородиці. Варто зазначити, що громада УГКЦ в м. Любомль заснована ще в 2010 році, однак часта зміна священнослужителів не сприяла активному розвитку спільноти. Щойно з 2015 року спільними зусиллями отців Євгена Заборожнього (ЧНІ м. Ковель) та Володимира Уляна (адміністратора громади), а також прихожан та жертводавців вдалося отримати земельну ділянку та спорудити святиню. Початок святкування ознаменувало освячення хреста, який споруджений біля церковці, та власне – чину освячення храму. Тексти богослужіння утаємничували молільників у Містерію, учасниками якої вони стали. Зміст архиєрейських молитов тісно переплітався з молитвою царя Соломона (І книга Царів 8, 22-61), в якій він закликає Бога увійти і замешкати у святині і вислуховувати взивання прохаючи.

Кульмінацією святкування стала Божественна Літургія, яку очолив Кир Йосафат (Говера) у співслужінні з о. Сергієм Василівом (м. Рожищі), о. Августином Запоточним (ЧСВВ – м. Луцьк), о. Євгеном Задорожнім (ЧНІ – м. Ковель), о. Володимиром Маркевичем (м. Луцьк), о. Богданом Іващуком (с. Положеве) та о. Володимиром Уляном. В урочистості брали участь також численні гості з різних парохій Екзархату.

У своїй проповіді Владика Йосафат наголосив на непересічному значенні вірі для формування людини як особистості. Окреслюючи зусилля людини як в духовному, так і повсякденному житті, проповідник зазначив: «Щоб осягнути високу мету, потрібно завжди почати з малого!». У своїх роздумах архиєрей виокремив два принципові аспекти храму: як середовище поєднання окремих вірних в єдиний Божий народ; а також, як місце преображення людської особи у Божественній Євхаристії.

Закінчилося святкування врученням подячних грамот жертводавцям святині.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.