При будь-якій травмі ноги людина відчуває складнощі під час пересування. Через це знижується якість її життя. Незалежно від того, вона отримала вивих, перелом чи запалення суглоба, зв’язок, м’язів.
За словами лікарів, найчастіше у їх практиці зустрічаються проблеми з колінами, фалангами пальців, гомілкостопами. Травми бувають різної складності, тому і лікування підбирається в індивідуальному порядку. Але одним із неодмінних моментів щоразу є носіння бандажа на ногу. Він дозволяє частково або повністю зафіксувати суглоб, завдяки чому навантаження на ділянку зменшується, біль частково зменшується. У результате наступає більш швидке загоєння та одужання.
Якими бувають фіксатори
Пошкодивши ногу, не варто йти до найближчої аптеки, щоб купити бандаж на коліно при розриві зв’язок. Тільки лікар може рекомендувати, яка саме підтримка потрібна в даній ситуації. Виріб повинен не тільки розвантажити суглоб, але і стабілізувати його положення. При цьому він може бути виконаний у вигляді м’якої еластичної пов’язки, що застосовується при незначних ушкодженнях, або представляти собою складну систему з міцним каркасом.
Сьогодні виробники пропонують до уваги різні типи фіксаторів:
- Для використання з профілактичною метою використовуються ортопедичні пов’язки. Вони дозволяють рівномірно розподілити навантаження.
- М’які пов’язки мають невисокий ступінь жорсткості. Їх застосовують при незначних забиттях ніг, для профілактики. Вони виготовляються із натуральних еластичних матеріалів. Виконані з бавовни та вовни моделі додатково прогрівають пошкоджені місця, на яких закріплені.
- Тутори виконуються середньої жорсткості, але кінцівку фіксують доволі надійно. Пацієнтам, у яких спостерігається алергія на гіпс, їх назначають у разі переломів.
- Повну нерухомість нозі забезпечують жорсткі шарнірні фіксатори колінного суглоба. Залежно від особливостей виробу, він призначається при вродженій патології кінцівок, після зняття гіпсу, в період реабілітації після тяжкої травми.
Які вироби здатні допомогти при переломі, розриві зв’язок
Щоб швидко підібрати правильний бандаж на ногу після перелому, треба мати базові знання про те, якими вони бувають за складністю виконання та місцем кріплення. Тобто не всі підходять як при простому вивиху, так і у складніших ситуаціях:
Бандаж для гомілкостопу можна використовувати, якщо біль незначний, нога має легку припухлість, а також при повній нерухомості суглоба. При цьому фахівець має визначити ступінь компресії та тип його фіксації. Для вибору правильного розміру достатньо знати обсяг щиколотки.
Ортези на гомілку при переломі здатні замінити гіпсову пов’язку при травмах різної складності. Також є моделі, які використовуються для лікування розтягнень, їх профілактики.
Для виготовлення ортопедичних пристроїв використовуються легкі еластичні матеріали. Вони забезпечують суглобам надійне кріплення і достатню компресію. Їх часто застосовують при силових навантаженнях та заняттях легкою атлетикою.
Бандаж на коліно з ребрами жорсткості фіксує пошкоджену ділянку, через що ослаблюються больові відчуття і прискорюється одужання. Вироби можуть мати складну конструкцію, до якої входять шарніри та жорсткі вставки.
При пошкодженні нижніх кінцівок не завжди можна самостійно вибрати правильне пристосування. Краще, якщо його запропонують фахівці. Купити якісну продукцію без зайвих переплат за ім’я бренду можна, звернувши увагу на продукцію італійської компанії OSD.