З біоритмами «сов» і «жайворонків» слід узгоджувати не тільки спосіб життя, час підйому і відходу до сну, але також планування важливих справ і навіть раціон харчування. Це є запорукою душевного і фізичного здоров’я в будь-якому віці.
Особливості харчування для «жайворонків»
- Сніданок готуйте в першу годину після пробудження. Він повинний містити складні вуглеводи (підійдуть пшоняна, гречана або ячна каші, вівсянка). Хорошим варіантом буде і білковий сніданок: омлет, яєчня або варені яйця.
- Обідайте не пізніше 14.00. Обов’язково включіть в свій раціон супи. Вони низькокалорійні і чудово насичують. На одному виберіть пасту без сиру і жирних вершкових соусів, рибу або птицю з овочами. Десерт і каву краще виключити.
- Пийте чай у правильний час. Для того, щоб підвищити свою працездатність, у другій половині дня, виберіть зелений чай. Він тонізує набагато краще, ніж свіжозаварений кави, тому що в листовому зеленому чаї кофеїну міститься більше, а діє він на м’якше.
- Намагайтеся випивати до вечері не менше 300-400 мл води.
- Якщо ви засинаєте в 21.00, то вечеряйте не пізніше 18.30. Альо якщо годину сну відсувається до 23 години, то і вечерю слід перенести на годину-два вперед. Для вечірньої трапези вибирайте м’ясо або рибу на пару (або просто відварені) з овочами.
- Перекуси протягом дня повинні складатися з солодких ягід або фруктів (персик, груша, виноград, кавун).
Особливості харчування для «сов»
- «Совам» абсолютно протипоказана кава на сніданок! Будь-який вид чаю відмінно підбадьорить і допоможе прокинутися. На сніданок краще всього з’єднання їсти сир (від 1 до 9%) з бананом або ківі, молоком або натуральним йогуртом. Якщо сир набридне, то його можна замінити гречаної, вівсяної, пшоняної, перлової або ячної кашею.
- В якості перекусу можна використовувати банани, дтню, нектарин, хурму, абрикоси, манго.
- Пийте достатня води. Адже дуже часто відчуття спраги можна сплутати з почуттям голоду.
- «Совам» можна обідати о 15.00. Почніть з супів і продовжите трапезу овочами з рибою або птицею, приготованими на грилі, на пару або запеченими.
- Перекушуйте між основними прийомами їжі. Це можуть бути чай або кисло-солодкі фрукти, наприклад апельсин, грейпфрут, яблуко, гранат, ківі, сливи або мандарині.
- На вечерю вибирайте телятину, індичку або морепродукти. Доповніть вечеря шпинатом, помідорами, огірками, перцем, цибулею, зеленню і всіма видами капусти. Ті, хто відправляються в ліжко після півночі, можуть дозволити собі вечерю і в 21.00. За пару годин до сну випийте ромашковий чай або теплі молоко