Новини

Основні переваги спірального компресора

Спіральні компресори, як і інші типи компресорів, є ключовим елементом холодильної системи. Цей апарат створює умови, при яких стискається газ, що надходить з випарника. Спіральний компресор має функцію стиснення газу, що дозволяє передавати тепло від однієї частини холодильного контуру до іншої. Тиск підвищує температуру газу, який повертається в рідкий стан і нагрівається. Працює компресор спіральний від електричної енергії.

Принцип дії спірального компресора та переваги використання

Спіральний безмасляний компресор має орбітальне зміщення. Стиснення здійснюється шляхом зменшення обсягу газу. Компресорний вузол складається з двох спіралеподібних роторів. Один з них закріплений в корпусі, а інший рухливий, приводиться в рух від двигуна. Вони встановлені зі зміщенням на 180°, що дозволяє створювати все менші повітряні камери під час їх руху.

Перед тим як купити невеликий компресор, дізнайтеся про переваги цього обладнання. До них належать:

 • хороші об’ємні характеристики;
 • немає так званого мертвого простору;
 • немає впускних клапанів;
 • дуже хороша осьова та радіальна адаптація;
 • висока експлуатаційна надійність;
 • низький рівень шуму.

Це низьковібраційне та майже безшумне обладнання. Шум, створюваний спіральним компресором, не залежить від руху газу і, як правило, пов’язаний тільки з фактичними механічними рухами. Вібрація зводиться до мінімуму завдяки динамічному балансуванню усіх частин конструкції.

Висока експлуатаційна надійність призводить до низької частоти ламання пристрою. Невелика кількість рухомих частин, на 60% менше, ніж у поршневому компресорі, збільшує термін використання. Хороша стійкість до навантаження викликана тим, що кількість поверхонь, що контактують під час руху, мінімальна. Ще однією перевагою є невеликі габарити та вага, на 15-40% менше, чим в інших компресорів.

Недоліки у роботі спірального компресора

Компресори також мають деякі недоліки, головний з яких полягає в тому, що вони не є збалансованими, на відміну від гвинтових або роторних компресорів. При високому тиску вихлопних газів дві спіралі, нерухома і орбітальна, мають тенденцію розділятися через силу, створювану внутрішнім тиском пари.

Це призводить до збільшення прорізів, що, своєю чергою, знижує продуктивність. Однак, зіткнувшись з цим недоліком, деякі виробники використовують спіралі з компенсацією тиску, завдяки чому високий або проміжний тиск гравітує на задній частині принаймні однієї зі спіралей.

Вибір і обслуговування спіральних компресорів

Щоб зробити хороший вибір спірального компресора, ви повинні звернути увагу на такі характеристики, як:

 • тип холодоагенту;
 • температури випаровування та конденсації;
 • потужність;
 • напруга та кількість фаз;
 • розміри та типи з’єднань.

Необхідно стежити за продуктивністю та терміном служби, оскільки від цього буде залежати хороша робота всієї системи. Що стосується продажу компресорів, деякі компанії пропонують технічне обслуговування.

Також важливо, щоб механізм був добре захищений від забруднень за допомогою фільтра-осушувача вбиральної лінії та всмоктувального акумулятора, щоб запобігти пошкодженню через повернення рідкого холодоагенту. Рекомендується періодично перевіряти рівень масла, кислотність, температуру нагнітання та підтягувати електричні клеми, щоб уникнути помилкових контактів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України