Техно

Сьогодні космічний корабель NASA «Оріон» приземлився в Тихому океані

Космічний корабель НАСА «Оріон» приземлився в Тихому океані 11 грудня, завершуючи місію «Артеміс-1»

Через п’ятдесят років після того, як остання місія «Аполлон» торкнулася поверхні Місяця, плани NASA щодо повернення на Місяць зробили значний крок вперед завдяки успішному приземленню космічного корабля «Оріон», щоб завершити місію «Артеміда-1».

Космічний корабель Orion приземлився біля узбережжя Нижньої Каліфорнії о 12:40. Східний 11 грудня, завершення 25,5-денного випробувального польоту Artemis 1 без екіпажу. Приземлення відбулося поблизу евакуаційних сил на чолі з USS Portland, які витягнуть капсулу на корабель для транспортування назад у порт Сан-Дієго, Каліфорнія.

Після відділення європейського сервісного модуля о 12:00. на східному етапі капсула екіпажу Orion виконала «пропуск» повторного входу, опустившись спочатку на висоту близько 60 кілометрів, потім піднявшись приблизно на 90 кілометрів, перш ніж завершити решту спуску. Цей маневр призначений для зменшення перевантаження на космічний корабель і забезпечує більшу гнучкість у виборі місця посадки.

Успішне завершення входу на Місяць зі швидкістю до 40 000 кілометрів на годину було головною метою місії Artemis 1, оскільки не було іншого способу перевірити систему теплового захисту космічного корабля. «На Землі немає дугового або аеротермічного обладнання для повторення гіперзвукового входу з тепловим екраном такого розміру», — сказав Майк Сарафін, керівник місії NASA Artemis 1, на брифінгу 8 грудня.

«Це обладнання, яке має важливе значення для безпеки. Він призначений для захисту космічного корабля і пасажирів, космонавтів на борту», – сказав він. «Тож теплозахисний екран повинен працювати».

Після припливу NASA планувало залишити капсулу у воді та увімкнути її на дві години, щоб провести випробування на зворотне замочування, щоб побачити, як капсула справляється з теплом від повторного входу. Потім команди використовуватимуть човни, щоб відбуксирувати капсулу на колодязну палубу USS Portland, де вона буде закріплена в люльці, а палуба осушена перед тим, як відправитися в Сан-Дієго.

Приземлення завершило довго відкладену місію, яка розпочалася із запуску першого польоту системи космічного запуску 16 листопада з Космічного центру Кеннеді у Флориді. Це був другий політ капсули «Оріон» у космос після короткої орбітальної місії Exploration Flight Test 1 у грудні 2014 року, але перший, у якому був повний космічний корабель «Оріон», який включав європейський сервісний модуль.

Orion пролетів повз Місяць 21 листопада, пройшовши приблизно 130 кілометрів над поверхнею, виконавши маневр, щоб відправити космічний корабель на віддалену ретроградну орбіту навколо Місяця. Оріон вийшов на цю орбіту 25 листопада, відправившись 1 грудня та здійснивши ще один обліт Місяця та маневр 5 грудня, який повернув космічний корабель на курс назад до Землі.

Приземлення відбулося через 50 років після того, як місячний модуль Аполлона-11 приземлився в районі Місяця Таурус-Літтроу під час шостої та останньої місії висадки на Місяць Аполлона. Жодна людина не виходила за межі низької навколоземної орбіти після завершення цієї місії.

На брифінгу 8 грудня Сарафін зазначив, що «Артеміс-1» — це 65-та місія на підтримку польотів людини в космос, у якій він брав участь. «Мені подобаються льотні випробування», — сказав він, коли його попросили порівняти «Артеміду-1» з «Аполлоном-17». «Перший раз, коли ви щось робите, важче, ніж повторення».

«Перші результати важчі, тому що ти не знаєш того, чого не знаєш», — сказав він. «Але коли ви беретеся до все більш і більш складних місій, таких як «Аполлон-17», на це запитання стає все важче відповісти».

«Artemis 1 — це тестовий політ», — додав Джим Геффр, менеджер з інтеграції транспортних засобів Orion. «Ви дізнаєтеся те, чого не очікували».

Очікується, що перша пілотована місія Orion, Artemis 2, відбудеться не раніше кінця 2024 року. Вона візьме чотирьох астронавтів, у тому числі одного з Канадського космічного агентства, у політ навколо Місяця та назад.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України