На офіційному сайті Української Греко-Католицької Церкви опубліковано Декрет Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, яким високоповажного пана Тараса Добка іменовано терміном на 5 років ректором Українського католицького університету. Декрет набирає чинності 1 липня 2023 року.
«На підставі Cтатуту Українського католицького університету, п. 4. 3. 4, владою нам даною іменуємо терміном на п’ять років високоповажного пана Тараса Добка ректором Українського католицького університету з усіма обов’язками, правами і привілеями цього уряду. Вимолюємо в Господа всіх потрібних Вам Божих ласк для належного виконання обов’язків», — мовиться у Декреті іменування.
Як ми повідомляли, 24 червня 2023 року в Українському католицькому університеті обрали нового ректора. Ним став доктор філософії Тарас Добко, який до цього обіймав посаду першого проректора університету. За відповідне рішення проголосували сенатори УКУ на засіданні Сенату.
Декрет іменування п. Тараса Добка ректором Українського католицького університету
На офіційному сайті опубліковано також Декрет Глави УГКЦ про прийняття зречення попереднього ректора УКУ о. Богуслава Антоні Праха. Блаженніший Святослав подякував йому за жертовний труд на цій посаді.
Декрет про прийняття зречення о. Богуслава Антоні Праха з уряду ректора Українського католицького університету
Довідка
Тарас Добко має понад 20 років досвіду роботи у сфері вищої освіти. Поряд з операційним управлінням університетом, у професійній діяльності займався промоцією університетської автономії, розвитком академічної культури, розбудовою систем забезпечення і покращення якості освіти, розробкою планів стратегічного розвитку університету, налагодженням культури цілісного людського розвитку студентів, викладачів і працівників.
Викладає в Українському католицькому університеті з 1998 року, а від 2008 року є першим проректором. На цій посаді відповідав за загальне управління закладом, стратегічне планування і розвиток, кадрову політику, студентське життя та громадянське служіння.
Тарас Добко народився 2 червня 1971 року у Львові, Україна. У 2003 році здобув ступінь доктора філософії (Ph. D.) з відзнакою в Міжнародній академії філософії у князівстві Ліхтенштейн. Його докторська дисертація має назву «Happiness of the Human Person. A Phenomenological Study of the Human Person’s Disclosure in Happiness» («Щастя людської особи. Феноменологічне дослідження розкриття людської особи у досвіді щастя»). У 2011 році пройшов нострифікацію на ступінь кандидата філософських наук зі спеціальності «Етика» в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
У 1996 році здобув ступінь магістра (M. A.) з відзнакою в Міжнародній академії філософії у Князівстві Ліхтенштейн на основі порівняльного дослідження релігійної віри і метафізичного переконання про існування Бога. Раніше, у 1988–1993 роках, навчався на механіко-математичному факультеті у Львівському державному університеті імені Івана Франка, де отримав ступінь спеціаліста з теоретичної механіки з відзнакою.
Має 25 років викладацького досвіду в Українському католицькому університеті. А також викладав курси з філософії в інших закладах вищої освіти, зокрема у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Центрі розвитку магістерських і докторантських програм, Василіанському інституті філософсько-богословських студій імені митрополита Йосифа Рутського, Вищому інституті філософсько-богословських студій імені Миколи Чарнецького (ЧНІ), Інституті богослов’я, філософії і культури «Сулхан Сава Орбеліані», Тбілісі, Грузія.
Упорядник і науковий редактор 4 книг, автор понад 40 наукових та науково-публіцистичних статей в українських і міжнародних виданнях.
Тричі проходив наукове стажування в Інституті європейських досліджень Нановіка, Університет Нотр-Дам, США. Дослідницькі зацікавлення охоплюють феноменологічну епістемологію, персоналізм в етиці, філософію релігії і секуляризацію, історико-філософський аналіз концепцій раціональності у європейській культурі, освіту й цілісний людський розвиток, проблеми університетської автономії та академічної культури.
Департамент інформації УГКЦ