В Австрії особливо часто уникають або взагалі уникають новин про коронавірус (58 відсотків), відомих людей (37 відсотків) і війну (35 відсотків).
Довіра до ЗМІ руйнується. Це результат онлайн-опитування, проведеного інститутом дослідження ринку та громадської думки Marketagent серед 1 000 респондентів, які представляють населення Австрії.
Причина відмови знайомитися з цими темами, особливо коли йдеться про новини про знаменитостей, полягає в тому, що вони просто не становлять інтересу (63 відсотки). Багато людей більше не хочуть нічого чути про коронавірус (28 відсотків), сумніваються в її істинності (26 відсотків) або скаржаться, що новини завжди одні й ті самі (26 відсотків).
Коли справа доходить до війни, для багатьох противників війни вирішальним є те, що вона викликає негативні емоції (32 відсотки). 29 відсотків відзначають недовіру до їхньої правдивості.
Щодо висвітлення внутрішньої політики, то близько третини опитаних, які уникають таких новин “повністю” або, “скоріше” уникають, кажуть, що вони не зацікавлені в них. Чверті це набридло, а 24 відсотки не вірять у те, що їм говорять правду.
Загалом 82 відсотки учасників опитування вважають, що їх цікавлять поточні події. 44 відсотки опитаних можна віднести до “новинних прагматиків”, які інформують себе про головне, але уникають деталей. Приблизно 20 відсотків ідентифікують себе як “фанати новин”, а 16 відсотків навіть відносять себе до “наркоманів новин”, які завжди намагаються бути в курсі подій. Близько 6 відсотків опитаних називають себе “відмовниками від новин”.
Аналіз даних опитування показав, що участь у поточних новинних заходах збільшується з віком. Шість із десяти бебі-бумерів (які народилися з 1946 по 1964 рік) отримують інформацію кілька разів на день. Для людей з покоління Z (з 1994 по 2010 рік) таких лише 17 відсотків.