Опозиція звернулася до Європарламенту зі закликом продовжити місію Кокса-Квасьнєвського

Лідери трьох опозиційних фракцій – ВО “Батьківщина”, “УДАР” та ВО “Свобода” – звернулася до Європейського парламенту зі закликом продовжити місію Кокса-Квасьнєвського в Україні.

Про це у четвер, 28 листопада, заявив на брифінгу у Вільнюсі голова Політради ВО “Батьківщина”, голова фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк.

Як йдеться у зверненні, попри те, що президент України Віктор Янукович в односторонньому порядку зірвав підписання Угоди про політичну Асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, переважна більшість громадян України залишаються активними прибічниками європейської інтеграції.

“Яскравим свідченням такої проєвропейської орієнтації став рекордний за чисельністю з часів Помаранчевого Майдану мітинг, що зібрався на підтримку щодо підписання Угоди з ЄС. 24 листопада на вулиці Києва вийшло понад 100 тисяч людей. Ще десятки тисяч щодня збираються на площах у різних містах України на підтримку нашого зближення з ЄС”, – наголошують в опозиції.

“Народ, який так прагне асоціації з Євросоюзом, не повинен бути заручником авторитарного та корумпованого Януковича. Проте, оскільки ця людина поки що займає офіс президента України, та з огляду на складну геополітичну ситуацію, в якій перебуває наша держава, ЄС, як ми розуміємо, змушений буде підтримувати малоприємний, але необхідний діалог з Януковичем. Це потрібно для того, щоб не залишати Україну віч-на-віч з диктатурою та сам на сам з Російською Федерацією, яка проводить вкрай недружню політику щодо нашої країни”, – йдеться у зверненні.

“Такому діалогу, на нашу думку, сприяло б довиконання офіційним Києвом тих критеріїв, які висувалися в якості умов, необхідних для підписання Угоди про Асоціацію. В тому числі це стосується реформування прокуратури, припинення політичних репресій і практики вибіркового правосуддя”, – наголошується в документі.

Як наголошує опозиція, проблема непідписання президентом Януковичем Угоди про Асоціацію не повинна знімати з порядку денного питання про звільнення Юлії Тимошенко: “Сама Тимошенко, демонструючи готовність йти на самопожертву в ім’я українського народу та європейської інтеграції, просить не пов’язувати підписання Угоди про Асоціацію з її особистою долею. Однак йдеться не про персональну справу Юлії Тимошенко, а про принципи, згідно яких опозиційний політик не може перебувати в ув’язнені з політичних міркувань; політична та кримінальна відповідальність мають бути чітко розмежовані; судова система має стати неупередженою та незалежною від виконавчої влади, а практика політично мотивованого “правосуддя” – неприпустимою”.

“У зв’язку з цим ми, голови опозиційних фракцій у Верховній Раді України, закликаємо Європейський Парламент ухвалити рішення про продовження мандату місії спеціальних посланців Пета Кокса та Олександра Кваснєвського в Україні. Переконані, що таке рішення сприятиме подальшому діалогу між Європейським Союзом та Україною”, – наголошується у зверненні.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh