Лідери трьох опозиційних фракцій – ВО “Батьківщина”, “УДАР” та ВО “Свобода” – звернулася до Європейського парламенту зі закликом продовжити місію Кокса-Квасьнєвського в Україні.
Про це у четвер, 28 листопада, заявив на брифінгу у Вільнюсі голова Політради ВО “Батьківщина”, голова фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк.
Як йдеться у зверненні, попри те, що президент України Віктор Янукович в односторонньому порядку зірвав підписання Угоди про політичну Асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, переважна більшість громадян України залишаються активними прибічниками європейської інтеграції.
“Яскравим свідченням такої проєвропейської орієнтації став рекордний за чисельністю з часів Помаранчевого Майдану мітинг, що зібрався на підтримку щодо підписання Угоди з ЄС. 24 листопада на вулиці Києва вийшло понад 100 тисяч людей. Ще десятки тисяч щодня збираються на площах у різних містах України на підтримку нашого зближення з ЄС”, – наголошують в опозиції.
“Народ, який так прагне асоціації з Євросоюзом, не повинен бути заручником авторитарного та корумпованого Януковича. Проте, оскільки ця людина поки що займає офіс президента України, та з огляду на складну геополітичну ситуацію, в якій перебуває наша держава, ЄС, як ми розуміємо, змушений буде підтримувати малоприємний, але необхідний діалог з Януковичем. Це потрібно для того, щоб не залишати Україну віч-на-віч з диктатурою та сам на сам з Російською Федерацією, яка проводить вкрай недружню політику щодо нашої країни”, – йдеться у зверненні.
“Такому діалогу, на нашу думку, сприяло б довиконання офіційним Києвом тих критеріїв, які висувалися в якості умов, необхідних для підписання Угоди про Асоціацію. В тому числі це стосується реформування прокуратури, припинення політичних репресій і практики вибіркового правосуддя”, – наголошується в документі.
Як наголошує опозиція, проблема непідписання президентом Януковичем Угоди про Асоціацію не повинна знімати з порядку денного питання про звільнення Юлії Тимошенко: “Сама Тимошенко, демонструючи готовність йти на самопожертву в ім’я українського народу та європейської інтеграції, просить не пов’язувати підписання Угоди про Асоціацію з її особистою долею. Однак йдеться не про персональну справу Юлії Тимошенко, а про принципи, згідно яких опозиційний політик не може перебувати в ув’язнені з політичних міркувань; політична та кримінальна відповідальність мають бути чітко розмежовані; судова система має стати неупередженою та незалежною від виконавчої влади, а практика політично мотивованого “правосуддя” – неприпустимою”.
“У зв’язку з цим ми, голови опозиційних фракцій у Верховній Раді України, закликаємо Європейський Парламент ухвалити рішення про продовження мандату місії спеціальних посланців Пета Кокса та Олександра Кваснєвського в Україні. Переконані, що таке рішення сприятиме подальшому діалогу між Європейським Союзом та Україною”, – наголошується у зверненні.