Авторські статті

Опозиція внесла до парламенту постанову про звільнення судді Гладун з посади

Опозиція внесла до Верховної Ради постанову щодо порушення дисциплінарного провадження проти судді Христини Гладун і звільнення її з займаної посади у зв’язку з порушенням нею присяги. Про це сьогодні на брифінгу у прес-центрі Штабу національного спротиву заявив народний депутат фракції “Батьківщина” Павло Петренко.

“Ми вимагатимемо від Верховної Ради негайно розглянути цю постанову та прийняти відповідне рішення. Ми не дозволимо з’являтися в країні новим “кірєєвим”, – наголосив народний депутат.

За словами Павла Петренка, напередодні, розглядаючи справу Ярослава Притуленка, суддя Христина Гладун фактично показала повне нівелювання з боку судової системи положень закону про повну декриміналізацію дій учасників Євромайдану, які брали участь в мирних акціях протесту.

“Вона протизаконно перейняла функції Конституційного суду та прийняла рішення, що не може застосувати закон, прийнятий Верховною Радою, бо він, на її думку, не відповідає Конституції. Така суддя не має права бути представником судової системи. Учора вона вчинила кримінальні дії, які підпадають під декілька статей Кримінального кодексу – це винесення неправосудних рішень, перевищення службових повноважень, відповідальність за незаконний арешт та тримання під вартою громадян”, – сказав народний депутат.

Павло Петренко зазначив, що окрім іншого, опозиція вимагатиме від Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів порушити дисциплінарне провадження щодо цієї судді.

“А по діям, які вона вчинила, мають бути порушені кримінальні справи”, – додав він.

Народний депутат нагадав, що суддя Христина Гладун займає посаду судді лише рік, протягом якого вона вже встигла “відзначитись” у багатьох гучних справах проти Єромайдану.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України