“Звичайно ж, ми за це голосувати не будемо”, – сказав Тягнибок.
На його думку, таким чином, влада хоче об’єднати депутатів перебіжчиків для максимально ефективного їх використання у своїх цілях.
“А крім того, самі ці депутати відчувають, що їм недостатньо того одноразового стимулу, який вони отримали. Для них важливо і далі мати можливість вирішувати питання і впливати на процес. Впливати на процес одному депутату незалежному набагато важче, ніж групі”, – зазначив Тягнибок.
У свою чергу лідер фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк підтвердив наміри колеги по опозиції не голосувати за це питання.
За словами Яценюка, таким чином, влада намагається “зменшити групи тушок і в перспективі мати одного поводиря відповідального за тушок”.
“Звичайно, що ми голосувати за це не будемо. І сьогодні на регламентному комітеті жорстко ставитимемо питання про те, щоб це не підтримувати”, – уточнив він.
Такої ж думки отримується і лідер партії УДАР Віталій Кличко.
Водночас, відповідаючи на питання, що формально позафракційні депутати по одинці не мають повноважень для того, щоб представляти своїх виборців, він відповів: “Сьогодні у нас багато позафракційних депутатів, однак кожен із них має право приєднатися до тієї чи іншої політичної сили”.
Як повідомлялось, 17 вересня народний депутат від ПР, голова регламентного комітету Володимир Макеєнко зареєстрував у Раді законопроектпро зміни до Регламенту щодо кількісного складу депутатської групи.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що у Партії регіонів мають намір законодавчо зменшити з 32 до 15 осіб мінімальний поріг, необхідний для формування депутатської групи з правами фракції, що дозволить створити дві депутатські групи з числа мажоритарників. Керівниками груп називались Ігор Рибаков ( позафракційний; у VI скликанні Ради очолював депутатську групу “Реформи заради майбутнього”) та Ігор Єремєєв (позафракційний; співвласник групи компаній Континіум).
За даними ЗМІ, політичне рішення знизити поріг було прийнято 4 вересня на зустрічі президента Віктора Януковича з депутатами від ПР.