Українське військо

Оперативна обстановка в Донецькому аеропорту, станом на 13 січня, 16.00

За даними джерел “Цензор.Нет” серед захисників аеропорту сьогодні в результаті масованого обстрілу важкими гаубицями не менше 152 мм, сталося обвалення вишки управління аеропорту. Вишка звалилася не до п’ятого, як повідомлялося раніше, а до третього поверху. На першому поверсі вежі триває пожежа.


Значно ускладнилася тактична обстановка. Підрозділи терористів заявили про відмову від перемир’я. Російські найманці повністю закрили проїзд через пряму дорогу до Пісків. У самому аеропорту інтенсивність ведення бойових дій повернулася до того ж рівня, що і до чергового “перемир’я”. Артилерійські нальоти, снайперський вогонь.
Однак сьогодні українським військам вдалося з боєм прорватися в аеропорт, доставити постачання і групу бійців на ротацію – це було зроблено по другій дорозі, яка все ще залишається відкритою.
Найголовніше – бійці 80-ї львівської аеромобільної бригади евакуювали 3 українських вояків поранених вчора,  яких терористи не дозволили вивезти, а також 6 поранених бійців, поранених сьогодні при обваленні вишки.
На даний момент підрозділи в аеропорту поповнені, забезпечені постачанням і боєприпасами. Піски під нашим надійним контролем, жодних загроз захоплення села немає, артилерія працює за викликами, резерви є.
Імовірність наступу великих сил противника на новий термінал дуже невелика. Наше артилерійське угруповання в районі Пісків посилено, всі орієнтири пристріляні, і будь-які нові атаки закінчаться як у вересні-жовтні – новими великими втратами терористів.
Не думаю, що наші позиції в аеропорту штурмуватимуть – сьогодні загроза це максимум пошуки развідгруп і снайпери. Куди більш реальною є загроза повного оточення.
Прямий шлях з Пісок ми вже втратили – там розгорнуто блок-пост супротивника. Залишається дорога через Дослідне.
Якщо противник перекриє і цей шлях – аеропорт втримати не вдасться.
В умовах порушення Російською федерацією та її загонами “перемир’я” українське військове командування зобов’язане негайно вжити наступні заходи:
1. Зміцнення єдиного шляху постачання в аеропорт через Дослідне додатковими підрозділами, які повинні знаходитися в вогневої зв’язку між собою, і не допустити перехоплення останньої лінії постачання.
2. Зосередити в районі Пісок боєздатне угруповання, яке здатне здійснити деблокаду аеропорту. Нам необхідно повністю відкрити дорогу в аеропорт, яку зараз контролює банда  “Мотороли”. Ми не можемо ставити в залежність від противника долю захисників аеропорту. Якщо в найближчі дні супротивник не відкриє без всяких умов проїзд в аеропорт – дорогу треба відкривати силою.
Для тих, хто говорить, що нам треба “перемир’я” за всяку ціну, рекомендую з’їздити в лікарню Мечникова, і подивитися список втрат і тяжкопоранених в районі аеропорту.
Ворог припинив атаки в районі аеропорту не тому, що він хоче допомогти врятувати життя наших воїнів. А тому, що російські підрозділи не можуть зломити опір “кіборгів”, і вони самі несуть ще більші втрати. Щоб в районі аеропорту взагалі ніхто не гинув є тільки два варіанти: а) визнати свою поразку і відступити – тоді ми припинимо втрачати людей в аеропорту, але люди будуть гинути в інших місцях. б) посилити наші позиції і не дозволити противнику нав’язати нам ініціативу, протиставити силі ще більшу силу.
Війна триватиме, поки ми не навчимося бити ворога, поки у нас замість мобілізованого збройного Майдану не буде створена справжня армія. А “перемир’ями” Путіна не умилостивити.
На жаль, зараз в районі Донецького аеропорту противник створив загрозу за сценарієм оточення нашого загону на 32-му блок-посту.
Вся відповідальність за неграмотні рішення, за те, що противник перехопив дорогу за час “перемир’я”, і створив загрозливу ситуацію лежить на начальнику Генштабу та командуючому АТО. Те, що обстановка в аеропорту буде ускладнюватися і далі – абсолютно очевидно. Єдиним стабілізуючим фактором можуть стати рішучі та професійні дії військового командування.

Юрий Бутусов

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fourteen − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.