Війна РФ проти України

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 6 лютого

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».

У зоні конфлікту на Донбасі найбільш напружена ситуація залишається в районі Дебальцевського плацдарму. Терористи продовжують обстріли позицій українських військ з ствольної артилерії і РСЗВ. З району н.п.Каліново російсько-терористичні війська висунули 6 мобільних бронегруп (кожна бронегруппа – до 3 танків і 4-5 бойових броньованих машин (ББМ) з піхотним прикриттям). Відзначаються спроби проникнення даних груп у тил українських військ через тактичні розриви в бойових порядках підрозділів, а також нанесення вогневих ударів по окремих позиціях наших військ.

Північніше Дебальцевого зафіксована спроба атаки конвою постачання українських військ силами диверсійно-розвідувальної групи (ДРГ) бойовиків. В ході зіткнення частина ДРГ противника була знищена бойовою охороною колони.

Командування російсько-терористичних військ намагається налагодити планомірну евакуацію техніки, підбитої і пошкодженої в районі Дебальцево.

Техніка евакуюється на ремонтні бази в н.п. Горлівка та Перевальськ. Дані заходи утруднені через нанесення ударів по евакуаційним командам з боку українських військ (протягом останніх діб бойовикам вдалося евакуювати всього 4 од. Бронетехніки).

З боку Алчевська під Дебальцеве (район Чорнухине – Новогригорівка) відправлений з «ЛНР»  «загін спеціального призначення» загальною чисельністю до 70 чол. Порядку 80% особового складу даного підрозділу – громадяни РФ (всі – колишні військовослужбовці підрозділів спецназу ГРУ та учасники бойових дій), ідентифіковано також військовослужбовців РФ з окупованого Криму. Завдання «загону» – проведення  силами окремих ДРГ диверсій в тилу українських військ.

У н.п.Красний Луч доставлено чергову партію (до 80 чол.) терористів, знищених під Дебальцевим, більша частина з них – громадяни РФ. Тіла бойовиків з числа місцевих жителів забрали родичі, транспорт з іншими тілами вирушив у бік кордону з РФ.

У районі н.п.Краснодон зафіксована колона з 20 одиниць бронетехніки (в т.ч.6 танків), далі відправилася в район Алчевська.

Північніше Луганська зафіксована перекидання противником до переднього краю протитанкової батареї (4 протитанкові гармати МТ-12 «Рапіра», з них 2 гармати перевозяться на буксирі МТ-ЛБ, 2 – на буксирі на автотранспорті).

У перебігу попередніх двох діб в районі н.п.Счастя декілька мобільних груп терористів (в основному «підрозділу ЛНР») намагалися під прикриттям мінометного вогню форсувати річку Сіверський Донець. Однак у всіх випадках групи противника були зупинені і відкинуті на вихідні рубежі силами української артилерії.

У районі Докучаєвська і Оленівки противник намагається стабілізувати ситуацію «на фронті». В даний район прибуло посилення (6 ББМ і 2 мінометних підрозділи).

Dmitry Tymchuk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України