Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 23 лютого

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».
Протягом минулих вихідних (21-22.02.2015) в зоні конфлікту на Донбасі російсько-терористичні війська продовжували грубо порушувати мирні домовленості, здійснюючи обстріли позицій українських військ (в т.ч. з важких озброєнь) і роблячи спроби наступальних дій, а також проводячи перегрупування військ.


Найбільш складна ситуація склалася по приморському (Маріупольському) напрямку. Зокрема, противник продовжує перекидання тактичних резервів в район н.п.Безіменне. У перебігу останніх діб зафіксована перекидання близько 350 чол., 15 од. вантажного транспорту, порядку 20 од. броньованої техніки (включаючи 6 танків). Дані резерви розгорнуті на вузькій ділянці в районі від узбережжя до траси Т0519.

Одночасно позиції українських військ в районі н.п.Шірокіно обстрілює підтримуюча війська противника артгрупа. У складі артгрупи – 4 вогневих підрозділи (2 – ствольна артилерія, 1 – РСЗВ, 1 – САУ). Фіксувалися спроби танкових підрозділів противника атакувати позиції українських військ в даному районі. Відзначається активність повітряної розвідки противника (БПЛА).

Українські війська продовжують утримувати ділянку фронту разом з плацдармом у районі н.п.Світлодарськ та Луганське. Противник періодично веде обстріл позицій українських військ в даному районі, однак основна частина формувань, що брали участь в боях за Дебальцеве, відведені для доукомплектування.

Крім того, тривають обстріли і спроби зав’язати ближній бій у смузі Красногорівка – Авдіївка. На західному напрямку в районі н.п.Марїнка зафіксовані дві так звані «кочуючі» мінометні батареї російсько-терористичних військ.

На південь від Донецька у смузі Степове-Гранітне противник продовжує ущільнювати бойові порядки і перекидати підкріплення, створюючи ударну тактичну групу. За останні 2 доби зафіксовано прибуття в даний район 3-х великих конвоїв постачання – всього до 40 вантажних автомобілів, а також 24 одиниці бойової техніки (включаючи 8 од. САУ 2С1 «Гвоздика» і 2С3 «Акація» у складі двох вогневих підрозділів , 5 танків, 7 ББМ, а також спеціальні машини, включаючи командно-штабні машини (КШМ), а також рухливий пункт розвідки та управління підрозділів ППО тактичної ланки).

На 6.00 23.02.2015 продовжувала діяти артилерійська група російсько-терористичних військ в районі н.п.Докучаївськ. Не дивлячись на твердження керівництва терористів про готовність відвести важке озброєння, позиції даної артгрупи зміцнюються, фіксується активне підвезення боєприпасів.

Противник продовжує накопичувати сили і засоби в Донецьку (Петровський і Куйбишевський райони). З району Дебальцеве в даний населений пункт повернулися ряд бандформувань «ДНР», які брали участь у боях на плацдармі. Відновлення боєздатності, доукомплектування та доозброєння даних формувань проводиться вже по їх прибуттю до Донецька. Для цих цілей протягом 23-24.02 очікується прибуття в Донецьк як мінімум двох великих конвоїв з живою силою і озброєннями.

У районі н.п.Ясиновата відзначається зосередження тактичної групи російсько-терористичних військ, що має в своєму складі як мінімум 30 одиниць бойової броньованої техніки (з них не менше 12 танків).

Зафіксовано прибуття в Іловайськ з території Росії чергового ешелону з боєприпасами для терористичних формувань «ДНР».

Активно триває процес відновлення боєздатності формувань російсько-терористичних військ на Алчевсько-Стахановській ділянці. З цією метою через Краснодон та Красний Луч йде активне перекидання додаткових резервів. Зафіксовано переміщення 35 одиниць автомобільного транспорту та 22 одиниць бойової техніки. Також зафіксована перекидання в даний район 2-х батарей гаубиць Д-30.

Дмитрий ТЫМЧУК

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh