Війна РФ проти України

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 23 лютого

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».
Протягом минулих вихідних (21-22.02.2015) в зоні конфлікту на Донбасі російсько-терористичні війська продовжували грубо порушувати мирні домовленості, здійснюючи обстріли позицій українських військ (в т.ч. з важких озброєнь) і роблячи спроби наступальних дій, а також проводячи перегрупування військ.


Найбільш складна ситуація склалася по приморському (Маріупольському) напрямку. Зокрема, противник продовжує перекидання тактичних резервів в район н.п.Безіменне. У перебігу останніх діб зафіксована перекидання близько 350 чол., 15 од. вантажного транспорту, порядку 20 од. броньованої техніки (включаючи 6 танків). Дані резерви розгорнуті на вузькій ділянці в районі від узбережжя до траси Т0519.

Одночасно позиції українських військ в районі н.п.Шірокіно обстрілює підтримуюча війська противника артгрупа. У складі артгрупи – 4 вогневих підрозділи (2 – ствольна артилерія, 1 – РСЗВ, 1 – САУ). Фіксувалися спроби танкових підрозділів противника атакувати позиції українських військ в даному районі. Відзначається активність повітряної розвідки противника (БПЛА).

Українські війська продовжують утримувати ділянку фронту разом з плацдармом у районі н.п.Світлодарськ та Луганське. Противник періодично веде обстріл позицій українських військ в даному районі, однак основна частина формувань, що брали участь в боях за Дебальцеве, відведені для доукомплектування.

Крім того, тривають обстріли і спроби зав’язати ближній бій у смузі Красногорівка – Авдіївка. На західному напрямку в районі н.п.Марїнка зафіксовані дві так звані «кочуючі» мінометні батареї російсько-терористичних військ.

На південь від Донецька у смузі Степове-Гранітне противник продовжує ущільнювати бойові порядки і перекидати підкріплення, створюючи ударну тактичну групу. За останні 2 доби зафіксовано прибуття в даний район 3-х великих конвоїв постачання – всього до 40 вантажних автомобілів, а також 24 одиниці бойової техніки (включаючи 8 од. САУ 2С1 «Гвоздика» і 2С3 «Акація» у складі двох вогневих підрозділів , 5 танків, 7 ББМ, а також спеціальні машини, включаючи командно-штабні машини (КШМ), а також рухливий пункт розвідки та управління підрозділів ППО тактичної ланки).

На 6.00 23.02.2015 продовжувала діяти артилерійська група російсько-терористичних військ в районі н.п.Докучаївськ. Не дивлячись на твердження керівництва терористів про готовність відвести важке озброєння, позиції даної артгрупи зміцнюються, фіксується активне підвезення боєприпасів.

Противник продовжує накопичувати сили і засоби в Донецьку (Петровський і Куйбишевський райони). З району Дебальцеве в даний населений пункт повернулися ряд бандформувань «ДНР», які брали участь у боях на плацдармі. Відновлення боєздатності, доукомплектування та доозброєння даних формувань проводиться вже по їх прибуттю до Донецька. Для цих цілей протягом 23-24.02 очікується прибуття в Донецьк як мінімум двох великих конвоїв з живою силою і озброєннями.

У районі н.п.Ясиновата відзначається зосередження тактичної групи російсько-терористичних військ, що має в своєму складі як мінімум 30 одиниць бойової броньованої техніки (з них не менше 12 танків).

Зафіксовано прибуття в Іловайськ з території Росії чергового ешелону з боєприпасами для терористичних формувань «ДНР».

Активно триває процес відновлення боєздатності формувань російсько-терористичних військ на Алчевсько-Стахановській ділянці. З цією метою через Краснодон та Красний Луч йде активне перекидання додаткових резервів. Зафіксовано переміщення 35 одиниць автомобільного транспорту та 22 одиниць бойової техніки. Також зафіксована перекидання в даний район 2-х батарей гаубиць Д-30.

Дмитрий ТЫМЧУК

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України