Війна РФ проти України

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 20 лютого

Ситуація в зоні АТО продовжує залишатися напруженою, російсько-терористичні війська продовжують активно здійснювати обстріли позицій українських військ. На основних операційних напрямках відбувається перегрупування формувань російсько-терористичних військ, відзначається активізація ресурсного та матеріального забезпечення процесу відновлення боєздатності формувань супротивника шляхом їх доукомплектування живою силою, озброєнням і бойовою технікою. За останню добу зафіксовано прохід з Росії на територію окупованих територій на Донбасі як мінімум 4-х конвоїв постачання (в загальній складності до 55 транспортних одиниць, а також 28 одиниць бойової техніки, включаючи танки, ББМ і самохідну артилерію).


Протягом 19.02.2015 в районі Дебальцево противник намагався перешкодити виходу розрізнених і залишкових груп українських підрозділів зі складу Дебальцевського угрупування, проводячи так звану «зачистку» міста і прилеглих околиць. На ділянці Калинівка – Логвинове – Нижнє Лозове у напрямку до н.п.Луганске і Світлодарськ періодично фіксувалися перестрілки. Бойовики і російські військовослужбовці намагалися виставляти заслони і вели безладний вогонь по основних транспортних шляхах на цій ділянці.

Відзначається наявність в районі Дебальцево (південніше і східніше даного населеного пункту) підрозділів Збройних сил РФ. Дані підрозділи відмінно екіпіровані, озброєні і споряджені (замасковані під «армію Новоросії»). Зокрема, зафіксовані 3 батальйонні тактичні групи (БТГ) російських військ і 2 підтримуючих їх артилерійські групи (всього – 35 танків, 68 ББМ, до 50 гармат ствольної артилерії і 24 установки РСЗВ). Дані БТГ взяли безпосередню участь у боях за Дебальцеве у взаємодії з бандформуваннями «ДНР» і «ЛНР». Командні структури, які керували «Дебальцевської операцією» (включаючи пункт управління артилерійським вогнем), також укомплектовані кадровими офіцерами РФ. У ході «операції», як і в даний момент, перед підрозділами ЗС РФ діяли бандформування з місцевих бойовиків (в даний час займають позиції в самому місті і в північному напрямку), набагато гірше озброєні і екіпіровані.

Зафіксовао перегрупування основних ударних тактичних груп противника вглиб окупованої території Донбасу. Крім того, в район Горлівки і Єнакієвого з району н.п.Дебальцево перекидаються залишки тактичної групи зі складу «Горлівського гарнізону» терористів, що брала участь в боях за Вуглегірськ (11 танків, 8 ББМ, 2 батареї – одна мінометна, інша протитанкова, 4 ПТРК і 4 протитанкові гармати МТ-12 «Рапіра»). Зафіксовано пересування декількох мобільних груп «ЛНР» (в основному залишки т.зв. «козачих» формувань та місцевих бойовиків) автотранспортом в район Первомайська (до 250 чол. при декількох 120-мм мінометах і 4-х танках).

Впродовж минулої доби артилерійські групи російсько-терористичних військ в районі н.п. Донецьк наносили удари по позиціях українських військ в районі н.п. Піски, Мар’їнка, Водяне та Дослідне (3 рази – з РСЗВ, в основному ж удари завдавалися зі ствольної артилерії і мінометів).

Українські війська відкривали вогонь – епізодично і тільки по заздалегідь розвіданим і уточненим цілям.

У район н.п.Донецк перекидається через Сніжне і Шахтарськ автотранспортом (до 20 вантажівок і 3 мікроавтобуси) свіжа тактична група. У складі колони також зафіксовані 4 БМП-2 і 2 БТР-80 в якості охорони на марші. Дана тактична група укомплектована місцевими бойовиками та російськими найманцями, які пройшли підготовку на території РФ у навчальних таборах російських спецслужб.

У н.п.Сніжне, Донецьк, Єнакієве, Горлівка продовжує надходити на ремонт з під Дебальцевого пошкоджена техніка бойовиків.

У район н.п.Безіменне (район Новоазовська) з території РФ прибула змішана група бойовиків і російських найманців чисельністю до посиленої роти (130 чол., 4 танки, 6 вантажівок, 6 гармат Д-30 і мінометна батарея). Разом з даною групою прибула розвідувальна група, укомплектована військовослужбовцями ГРУ ГШ ЗС РФ (17 чол., 3 джипа і мікроавтобус).

Dmitry Tymchuk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.