Війна РФ проти України

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 18 листопада

   Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».

Протягом минулої доби російсько-терористичні війська здійснили понад 30 обстрілів позицій сил АТО.

Загальна кількість обстрілів українських підрозділів російськими військами і проросійськими терористами з моменту оголошення т.зв. «Режиму тимчасового припинення вогню» перевищила 3000.

За минулу добу найбільша активність бойовиків спостерігалася на Дебальцевському і Луганськом напрямках – 9 і 7 обстрілів відповідно.

Зафіксовані 4 обстрілу аеропорту м.Донецьк. Тричі наносилися вогневі удари по позиціях сил АТО поблизу н.п. Авдіївка, двічі – Трьохізбенка, Сокільники, Дебальцеве, Орловське.

У Донецьку триває відведення формувань російсько-терористичних військ з Петрівського району на інші ділянки «фронту» і їх концентрація в північних і північно-західних районах міста. У Петровському районі Донецька залишилися лише окремі підрозділи бандформування «Оплот» з мінімумом важкої техніки, що виконують завдання по «прикриттю західного напрямку». Одночасно противник активно обстрілював селище Піски (в основному з мінометів) і здійснював переміщення своїх формувань уздовж «фронту», в тому числі, в бік Авдіївки.

Триває перекидання нечисленних груп бойовиків в район Оленівки – Новотроїцька, а так само в район н.п.Горловка і Єнакієво в якості доукомплектування зосереджених в цих районах ударних тактичних груп.

У районі н.п.Углегорск в першій лінії зосереджено формування бойовиків чисельністю до 400 чол., З артилерією (10-12 од.) І бронетехнікою (до 15 од., З них до 5 танків). У резерві у даній тактичної групи знаходиться Макіївське бандформування чисельністю до 300 бойовиків, також має у розпорядженні бронетехніку (до 10 одиниць). З позицій на північному сході від даного населеного пункту бойовики регулярно обстрілюють Дебальцевський плацдарм з артилерії.

Відзначена поява транспорту з пораненими бойовиками і російськими військовослужбовцями в Алчевську та Перевальську.

Триває маневр сил і засобів т.з.бригади «Привид» північніше і східніше Стаханова. Бойовики переміщуються невеликими групами під прикриттям бронетехніки, дотримуючись маскування.

У районі н.п.Горловка зафіксовані «кочують» установки РСЗВ (до 3 од.). Після нанесення вогневого удару дані РСЗВ змінюють позиції. Також в даному районі бойовики використовують в боях як мінімум 4 танка (ще до 5 одиниць знаходяться в ремонті).

У районі н.п.Маріуполь, після невдалих спроб виявити і придушити українські артилерійські підрозділи, бойовики припинили безплідні спроби «форсувати Кальміус» в районі Павлопіль. У той же час в районі н.п.Гранітное, Талаківка і Комінтерново терористи продовжують вести мінометні обстріли.

Дописувач: Dmitry Tymchuk

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України