Війна РФ проти України

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 18 лютого

Оперативні дані групи “Інформаційний Опір”
У районі Дебальцево тривають запеклі бої. Для взяття даного населеного пункту під свій контроль командування російсько-терористичних військ кинуло в бій всі готівкові у нього резерви в даному районі.


Наприклад, в Стаханові, де раніше були зосереджені великі формування місцевих бойовиків і російських найманців, а також техніка й озброєння, на ранок 18.02.2015 залишилося всього не більше 300 терористів, 2 машини БМ-21 «Град” (неробочі) і 1 мінометна батарея – інші сили і засоби перекинуті під Дебальцеве. Схожа ситуація в Горлівці, звідки всі ресурси також перекинуті під Дебальцеве (зокрема, з району даного населеного пункту в район Калинівки і північніше Вуглегірська перекинуто 11 танків і 5 ББМ). З Донецька на Єнакієвому через Ясиновату пройшло «підкріплення» бойовиків – близько 300 чол., 4 танки, 2 ЗУ-23-2, 3 вантажівки з буксируваними гаубицями Д-30, 2 БМП-2, 2 БТР-80 і 4 критих вантажівки.

Дані сили і кошти були зібрані в двох районах Донецька (Петровському і Куйбишевському) для участі в Дебальцевської операції.

Прибула раніше до н.п.Вергулевка свіжа ударна тактична група російсько-терористичних військ, про яку повідомляла група ІС, з ранку вчорашнього (17.02) дня разом з іншою, оперувавшою тут раніше ротно – тактичною групою перейшла в наступ. Ще одна тактична група противника (до двох посилених рот) вдарила по Дебальцеве з північного сходу. Противник ввів у бій всього близько 25 танків, до 35 ББМ при підтримки 3-х артдивізіон (всього до 40 знарядь ствольної артилерії і 12 установок РСЗВ). В результаті противнику вдалося пробитися в місто і зав’язати в східній і центральній його частинах вуличні бої. Противник продовжує здійснювати вогневий контроль дороги між Дебальцеве і Артемівськом з пануючих висот (панівна (командна) висота 307,9 також зайнята противником) і перешкоджає постачанню підрозділів, що обороняються в самому місті. До вечора вчорашнього дня українська артилерія завдала вогневі удари по бойових порядках противника в районі Логвинове і на схід Дебальцеве.

На зовнішньому периметрі плацдарму в районі н.п.Фащеевка українськими військами була відбита спроба формування російсько-терористичних військ атакувати український блокпост. В результаті вогню українських військовослужбовців підбита БМП-2 терористів (була кинута екіпажем), також підбитий БТР 70 (добитий з РПГ). Щільним фланговим вогнем противник відігнаний на вихідний рубіж.

У районі н.п. Широкино, зайнявши вранці вчорашнього дня житловий багатоповерховий будинок в районі селища, підрозділ російсько-терористичних військ почав проводити обстріли українських позицій з двох мінометів. Через дві години був вибитий українськими військами і почав відхід у бік Новоазовська. Інша група терористів, в результаті відповідних дій українських військ, відійшла на північний схід зі східної окраїни н.п.Шірокіно під прикриттям двох танків. Один з танків виведений з ладу вогнем українського підрозділу (був евакуйований).

Східніше Луганська зафіксована на марші група бронетехніки, що рухалася в південному напрямку. У складі групи – 3 танки, 4 БМП-2, 1 БМП-1 і 2 БТР-80, 5 критих вантажівок. Дана «демонстраційна» група терористів по «виконанню Мінських угод» покликана зображувати «відведення важкого озброєння» російсько-терористичними військами.

Поліція “ДНР” намагається заборонити колишнім бойовикам з розряду інвалідів (зокрема, з відірваними кінцівками) з’являтися в громадських місцях. На даний момент “поліцейські” намагаються вести “роз’яснювальну роботу”, переконуючи терористів-інвалідів рідше виходити з будинків. Зафіксовано кілька конфліктів на цьому ґрунті.

Dmitry Tymchuk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України