Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 11 лютого

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».

Ситуація в районі н.п.Дебальцево продовжує залишатися напруженою. Після масованих артилерійських ударів української артилерії по позиціях російсько-терористичних військ в районі н.п.Логвіново протягом вчорашнього (10.02.2015) дня, частина формувань супротивника відійшла у напрямку н.п.Ніжнее Лозове, частина – відійшла на кілька кілометрів від траси Дебальцеве – Артемівськ в сторону н.п. Новогригорівка, де посіла проміжні позиції. Деблокуюча група українських військ просунулася вздовж дороги Е40-М03 до перехрестя «Дебальцевський хрест». Тим не менш, зараз противник має можливість на ряді ділянок дороги Дебальцеве – Артемівськ обстрілювати проїзджаючий транспорт і здійснювати нальоти силами диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ).

У ході минулої доби спостерігався маневр противника силами і засобами на лівий фланг Дебальцевського плацдарму, а також до його південної частини. Основна маса свіжих формувань терористів рухалася через Алчевськ, а так само з півдня (з району Н.П.Красний Луч). Всього зафіксовано 22 одиниці техніки, що пройшла через Алчевськ в сторону Брянки (10 танків, 8 ББМ і 4 спеціальних автомобілях).

Також зафіксовано перекидання через н.п.Красний Луч в сторону Дебальцево тактичної групи російсько-терористичних військ. Чисельність живої сили в складі групи – 220-250 чол. Також у складі групи 6 танків, 11 критих вантажних автомобілів і 4 БТР. Крім того, у складі колони зафіксовано наявність одного зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) “Стріла-10» і мінометної батареї.

В 12.32 (10.02.2015) з позиції в районі Горлівки під прикриттям маневреної бронегрупи, яка заздалегідь висунулася в район обладнаної вогневої позиції, пара РСЗВ «Смерч» (9К58) російсько-терористичних військ завдала удару по Краматорську. Стрілянина здійснювалася за заздалегідь розвіданими координатами за допомогою апаратури супутникової навігації і прив’язки до місцевості. Після виконання стрільби установки розділилися – одна РСЗВ пішла в район південніше Горлівки, інша – безпосередньо в н.п.Горловка.

О 6.50 хвилин ранку (10.02.2015) на Маріупольському напрямку українські війська без артпідготовки, добившись оперативної раптовості, перейшли в наступ відразу на декількох ділянках, діючи кількома тактичними групами. У ході першого дня наступу українським військам вдалося просунутися на 7-10 км, звільнивши ряд населених пунктів. Потім противник спробував зупинити просування українських підрозділів шляхом нанесення масованих вогневих ударів артилерією по їхніх бойових порядках, а також організував загороджувальний вогонь на шляхах їх руху. Тим не менш, фактично передові підрозділи російсько-терористичних військ на Навоазовском напрямку розбиті (знищена 4-х гарматна протитанкова батарея противника, до 5 одиниць бронетехніки, а також 6 одиниць автомобільної техніки).

У районі Новоазовська спостерігаються спроби російсько-терористичних військ ущільнити бойові порядки і наростити артилерійську групу північніше міста (зокрема, зафіксована перекидання з боку російського кордону 4 установок РСЗВ БМ-21 «Град»). Назустріч наступаючим підрозділам українських військ у район Саханка перекидається з території Росії через Новоазовськ тактична бронегруппа армії РФ (3 танки, 2 БМП-2 і 2 БТР-80).

Від н.п. Тельманове вздовж дороги Т0508 спостерігається перекидання декількох дрібних груп російсько-терористичних військ (до взводу з окремими танками і ББМ). В основному для перевезення терористів використовується цивільний автотранспорт. Загальний напрямок – Шевченка- Порохня (південніше Тельманове). Мета противника в даному районі – створити на лівому фланзі наступаючої тактичної групи українських військ свою ударну групу.
Східніше Луганська відзначається відведення частини артилерії російсько-терористичних військ, яка «працювала» за н.п.Станиця Луганська, углиб оперативної побудови. За попередніми даними, відводяться вогневі засоби будуть перекинуті на іншу ділянку «фронту».

Dmitry Tymchuk

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh