Війна РФ проти України

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 11 лютого

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».

Ситуація в районі н.п.Дебальцево продовжує залишатися напруженою. Після масованих артилерійських ударів української артилерії по позиціях російсько-терористичних військ в районі н.п.Логвіново протягом вчорашнього (10.02.2015) дня, частина формувань супротивника відійшла у напрямку н.п.Ніжнее Лозове, частина – відійшла на кілька кілометрів від траси Дебальцеве – Артемівськ в сторону н.п. Новогригорівка, де посіла проміжні позиції. Деблокуюча група українських військ просунулася вздовж дороги Е40-М03 до перехрестя «Дебальцевський хрест». Тим не менш, зараз противник має можливість на ряді ділянок дороги Дебальцеве – Артемівськ обстрілювати проїзджаючий транспорт і здійснювати нальоти силами диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ).

У ході минулої доби спостерігався маневр противника силами і засобами на лівий фланг Дебальцевського плацдарму, а також до його південної частини. Основна маса свіжих формувань терористів рухалася через Алчевськ, а так само з півдня (з району Н.П.Красний Луч). Всього зафіксовано 22 одиниці техніки, що пройшла через Алчевськ в сторону Брянки (10 танків, 8 ББМ і 4 спеціальних автомобілях).

Також зафіксовано перекидання через н.п.Красний Луч в сторону Дебальцево тактичної групи російсько-терористичних військ. Чисельність живої сили в складі групи – 220-250 чол. Також у складі групи 6 танків, 11 критих вантажних автомобілів і 4 БТР. Крім того, у складі колони зафіксовано наявність одного зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) “Стріла-10» і мінометної батареї.

В 12.32 (10.02.2015) з позиції в районі Горлівки під прикриттям маневреної бронегрупи, яка заздалегідь висунулася в район обладнаної вогневої позиції, пара РСЗВ «Смерч» (9К58) російсько-терористичних військ завдала удару по Краматорську. Стрілянина здійснювалася за заздалегідь розвіданими координатами за допомогою апаратури супутникової навігації і прив’язки до місцевості. Після виконання стрільби установки розділилися – одна РСЗВ пішла в район південніше Горлівки, інша – безпосередньо в н.п.Горловка.

О 6.50 хвилин ранку (10.02.2015) на Маріупольському напрямку українські війська без артпідготовки, добившись оперативної раптовості, перейшли в наступ відразу на декількох ділянках, діючи кількома тактичними групами. У ході першого дня наступу українським військам вдалося просунутися на 7-10 км, звільнивши ряд населених пунктів. Потім противник спробував зупинити просування українських підрозділів шляхом нанесення масованих вогневих ударів артилерією по їхніх бойових порядках, а також організував загороджувальний вогонь на шляхах їх руху. Тим не менш, фактично передові підрозділи російсько-терористичних військ на Навоазовском напрямку розбиті (знищена 4-х гарматна протитанкова батарея противника, до 5 одиниць бронетехніки, а також 6 одиниць автомобільної техніки).

У районі Новоазовська спостерігаються спроби російсько-терористичних військ ущільнити бойові порядки і наростити артилерійську групу північніше міста (зокрема, зафіксована перекидання з боку російського кордону 4 установок РСЗВ БМ-21 «Град»). Назустріч наступаючим підрозділам українських військ у район Саханка перекидається з території Росії через Новоазовськ тактична бронегруппа армії РФ (3 танки, 2 БМП-2 і 2 БТР-80).

Від н.п. Тельманове вздовж дороги Т0508 спостерігається перекидання декількох дрібних груп російсько-терористичних військ (до взводу з окремими танками і ББМ). В основному для перевезення терористів використовується цивільний автотранспорт. Загальний напрямок – Шевченка- Порохня (південніше Тельманове). Мета противника в даному районі – створити на лівому фланзі наступаючої тактичної групи українських військ свою ударну групу.
Східніше Луганська відзначається відведення частини артилерії російсько-терористичних військ, яка «працювала» за н.п.Станиця Луганська, углиб оперативної побудови. За попередніми даними, відводяться вогневі засоби будуть перекинуті на іншу ділянку «фронту».

Dmitry Tymchuk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України