Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) зберегла офіційний граничний рівень нафтовидобутку на рівні 30 млн барелів на добу, встановленому ще в 2011 році. Рішення залишити квоту незмінною було прийнято на нараді міністрів ОПЕК у Відні в четвер, передає Reuters з посиланням на міністра нафти Саудівської Аравії Алі Аль-Наймі.
У складі ОПЕК відбувся розкол: бідніші країни, чиї бюджети зводяться без дефіциту при нафти дорожче $ 100, наполягали на скороченні виробничої квоти, тоді як багаті близькосхідні монархії на чолі з Саудівською Аравією виступали за те, щоб залишити все як є.
Для Саудівської Аравії така позиція була незвичною: раніше Ер-Ріяд брав на себе роль стабілізуючої сили – скорочував виробництво, коли потрібно було збалансувати ринок і підтримати ціни. Тепер же Саудівська Аравія не противилася зниження цін і навіть навпаки – знизила вартість своєї нафти для американських споживачів.
Ціни на нафту відреагували на цю новину швидко і передбачувано.
Ціна бареля північноморської нафти Brent вперше з вересня 2010 року опустилася нижче $ 75 за барель. У ході сьогоднішніх торгів на біржі ICE Futures вартість ф’ючерсів Brent з постачанням в січні 2015 опускалася до $ 74,41 за барель, що є найнижчим показником з 1 вересня 2010 року.
На дану хвилину (17.32 за київським часом) ціна цієї нафти становить $ 74,80 за барель.