Онлайн-диспетчер паролів: принцип роботи та можливості

Погодьтеся, сьогодні практично неможливо відшукати людину, яка не має жодного акаунту в мережі. Більшість сучасних людей користуються електронною поштою, мають кілька профілів у соціальних мережах та зареєстровані ще на безлічі різноманітних сайтів. Саме тому активним користувачам варто потурбуватися про захист персональних даних. Найпростіший варіант — використовувати диспетчер паролів. Що це за сервіс та для чого він потрібний, розповідаємо в статті.

Що таке менеджери паролів?

Напевно, вам відомо, що спеціалісти радять використовувати складні ідентифікатори з 15-20 символів, які містять букви верхнього і нижнього регістрів, цифри та спеціальні знаки. Проте спробуйте придумати таку послідовність для кожного облікового запису та ще й запам’ятати їх. Складно, правда?

Саме в такій ситуації на допомогу приходить онлайн-менеджер — спеціальна програма, яка полегшує роботу з комбінаціями для входу. Простими словами це сховище для всіх паролів і конфіденційних відомостей, яке відмикається спеціальним ключем — майстер-паролем. Таке ПО може працювати в онлайн- чи офлайн-режимі, проте більшість користувачів віддає перевагу першому варіанту через зручність і можливість доступу до інформації з будь-якого пристрою.

Ev7nrlEqQ4lPTXzOZmMyaRl1z9Nin36pGzLRUVP6z1oUaRv38hIiRN3ox70R80W_Vs9_OagpYz1brNLfdhv7FNfVSm4f61oqcHdVuAvGL3BKQN5NEnPUf8pZhE8uK4HOSNBnhqAj

Оскільки основне завдання утиліт — забезпечити безпечне зберігання комбінацій, у них використовуються різноманітні протоколи шифрування. Вони також дозволяють безпечно ділитися послідовностями. Найчастіше використовується AES-алгоритм з 256-бітним ключем, який неможливо підібрати чи зламати. Розшифрувати дані можна лише за допомогою майстер-ключа.

Багатоплатформовий менеджер можна використовувати на девайсах, які працюють з різними операційними системами. Це дуже зручно, адже часто пароль може знадобитися як на комп’ютері, так і на смартфоні чи планшеті.

Можливості менеджерів

Крім функції сейфу ідентифікаторів, онлайн-диспетчери здатні закрити й інші суміжні завдання. Це пояснюється їх функціональністю та широкими можливостями. Зокрема вони:

  • допомагають генерувати складні послідовності — більшість сервісів мають рандомізатор, який видає випадкові комбінації символів за заданими параметрами. Їх практично неможливо зламати, адже в них немає жодної особистої інформації користувача;
  • забезпечують надійне зберігання конфіденційних відомостей — також в системі можна зберігати номери банківських рахунків та інші чутливі дані;
  • полегшують авторизацію — онлайн-сервіси запам’ятовують паролі для конкретних ресурсів і автоматично заповнюють відповідні поля. Ця функція не працює в програмах і додатках, але в такому разі можна просто скопіювати потрібну комбінацію та вставити її в поле.

Корисні подібні утиліти й для компаній, адже дають змогу налаштовувати доступ співробітників до паролів та позбавляти його колишніх колег, тим самим запобігаючи витоку даних.

Як вигадати складний майстер-пароль: інструкція

Звичайно, від складності на унікальності майстер-пароля також залежить і безпека інших даних. Тому треба вигадати таку комбінацію, яку неможливо підібрати, але складно забути.

ZRF9BDGnCHXhMukYOKygfynD_abUei4XtTtYhXqP04BUfZV_-nXzfuA4ffn3SgfwU-IZ3CP5gmxmAi-tt59IOtoFE-z78FeuRypYJj_3rFUTAyNKnZ8YRkviuZhdyb3Ot45dc8iR

Ця інструкція допоможе вам у цьому:

  • використовуйте речення. Найкращий варіант — бабусин коронна фраза чи улюблений вираз із серіалу: їх ви точно згадаєте дослівно;
  • змініть орфографію. Пам’ятайте, що в паролях не можна використовувати пунктуацію, але для певності рекомендуємо також прибрати пробіли чи змінити регістр у словах;
  • використайте цифри. Тільки не ставте власну дату народження чи номер телефону. Можна використати рік виходу серіалу, кількість сезонів чи епізодів — будь-що, не пов’язане з вами;
  • додайте символів. На місцях пробілів можна поставити слеши чи нижнє підкреслення між словами.

І, звичайно, вибирайте менеджери, які також мають двофакторну аутентифікацію. Це означає, що навіть після введення майстер-пароля система запросить підтвердження на вашому смартфоні. Це слугуватиме додатковим рівнем безпеки.

Система для зберігання паролів — необхідний інструмент не лише для окремих людей, але й для бізнесу. Краще заздалегідь потурбуватися про безпеку інформації та скористатися онлайн-менеджером, аніж потім розгрібати наслідки втрати даних.

За підтримки проекту: https://webpass.pro/.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh