Поради

Онколог назвав головні чинники, що провокують розвиток раку

Онколог Данило Щепеляев перерахував фактори, які прискорюють розвиток ракових пухлин. Як інформує наш сайт лікар зазначив, що найчастіше онкологічні захворювання розвиваються у людей старше 45 років.

При цьому окремі види онкології більше притаманне чоловікам, зокрема, рак шлунка.

«Онкологія легких частіше зустрічається у чоловіків, кишечника – приблизно однаково, десь більше у чоловіків, десь у жінок», – пояснив лікар. За його словами, найчастіше розвиток онкології провокують генетичні зміни, і ризик пухлини зростає в тому випадку, якщо ці зміни також супроводжуються дуже слабким імунітетом.

На імунітет, як підкреслює фахівець, можуть вплинути шкідливі звички, незбалансований раціон харчування, наявність хронічних інфекцій, екологічна обстановка і малорухливий спосіб життя. У той же час онколог додав, що вчені досі не можуть встановити точні причини виникнення онкологічних захворювань, і вони не можуть зрозуміти, чому пошкоджуються конкретні гени. Він вважає, що онкологія є захворюванням, яке генетично запрограмоване, проте ризики його виникнення збільшуються в разі імунодефіциту. При цьому шкідливі звички та інші фактори є другорядними і тільки прискорюють утворення пухлин.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України