В Чехії пропонують скасувати посаду омбудсмена через її неефективність

Голова Партії прямої демократії Томіо Окамура і депутат від громадянських демократів Вацлав Клаус-молодший висказав з парламентської трибуни різкі заяви на адресу омбудсмена Анні Шабатовой.

«Вони захищає лише права меншин, які не хочуть адаптуватися в нашому суспільстві. На права нормального білого працюючого гетеросексуальної людини їй, мабуть, не вистачає часу. Це суперечить її місії і обов’язкам. Діяльність так званого громадського захисника прав провальна», — переконаний Окамура.

Вацлав Клаус-молодший заявив, що посаду омбудсмена необхідно скасувати. «Під впливом цієї дами інститут омбудсмена став центром пропаганди лівого екстремізму», — цитує його сайт Ceskenoviny.cz.

Сама Ганна Шабатова не вважає ці заяви гідними уваги.

Рік тому Ганна Шабатова дала інтерв’ю сайту Info.cz і заявила, що вважає посилення міграційних норм небезпечним. Інтерв’ю було дано напередодні прийняття змін до Закону про перебування іноземців, які вважає неконституційними і частина сенаторів.

У січні 2017 р. Районний суд Праги 10 відмовив сомалійської студентці з Сомалі, яка вимагала дозволити їй носити хіджаб у Середній медичній школі. Керівництво школи продовжує посилатися на свій статут і стверджує, що сомалійка офіційно не була студенткою, так як не надала жодних документів, що засвідчують особу. А істерію навколо цієї справи нібито влаштувала Ганна Шабатова, яка вважала школу винною ще до суду.

13 жовтня 2015 р. Шабатова заявила про незадовільні умови у спецприймальнику для біженців Бела-Йезова, де з дітьми поводяться гірше, ніж з ув’язненими чеських в’язниць. За словами Шабатовой, батьків принижують на очах дітей, їх переміщують у наручниках, тримають за чотириметровим парканом, і ніхто не пояснює, навіщо це потрібно.

У червні 2015 р. в літомержицкому суді почався суд за цивільним позовом циганки Оленки Балоговой до власника агентства з нерухомості Елішке Носковій. Балогова вимагала вибачень і матеріальної компенсації в 100 тис. крон за дискримінацію при спробі зняти квартиру. Носкова відмовила їй у цьому, так як власник квартири не хотів здавати її циганам. При цьому Балогова насправді не хотіла знімати квартиру, а була найнята омбудсменом для збору інформації про дискримінацію в агентствах з нерухомості.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh