Авторські статтіДіаспора

В Чехії пропонують скасувати посаду омбудсмена через її неефективність

Голова Партії прямої демократії Томіо Окамура і депутат від громадянських демократів Вацлав Клаус-молодший висказав з парламентської трибуни різкі заяви на адресу омбудсмена Анні Шабатовой.

«Вони захищає лише права меншин, які не хочуть адаптуватися в нашому суспільстві. На права нормального білого працюючого гетеросексуальної людини їй, мабуть, не вистачає часу. Це суперечить її місії і обов’язкам. Діяльність так званого громадського захисника прав провальна», — переконаний Окамура.

Вацлав Клаус-молодший заявив, що посаду омбудсмена необхідно скасувати. «Під впливом цієї дами інститут омбудсмена став центром пропаганди лівого екстремізму», — цитує його сайт Ceskenoviny.cz.

Сама Ганна Шабатова не вважає ці заяви гідними уваги.

Рік тому Ганна Шабатова дала інтерв’ю сайту Info.cz і заявила, що вважає посилення міграційних норм небезпечним. Інтерв’ю було дано напередодні прийняття змін до Закону про перебування іноземців, які вважає неконституційними і частина сенаторів.

У січні 2017 р. Районний суд Праги 10 відмовив сомалійської студентці з Сомалі, яка вимагала дозволити їй носити хіджаб у Середній медичній школі. Керівництво школи продовжує посилатися на свій статут і стверджує, що сомалійка офіційно не була студенткою, так як не надала жодних документів, що засвідчують особу. А істерію навколо цієї справи нібито влаштувала Ганна Шабатова, яка вважала школу винною ще до суду.

13 жовтня 2015 р. Шабатова заявила про незадовільні умови у спецприймальнику для біженців Бела-Йезова, де з дітьми поводяться гірше, ніж з ув’язненими чеських в’язниць. За словами Шабатовой, батьків принижують на очах дітей, їх переміщують у наручниках, тримають за чотириметровим парканом, і ніхто не пояснює, навіщо це потрібно.

У червні 2015 р. в літомержицкому суді почався суд за цивільним позовом циганки Оленки Балоговой до власника агентства з нерухомості Елішке Носковій. Балогова вимагала вибачень і матеріальної компенсації в 100 тис. крон за дискримінацію при спробі зняти квартиру. Носкова відмовила їй у цьому, так як власник квартири не хотів здавати її циганам. При цьому Балогова насправді не хотіла знімати квартиру, а була найнята омбудсменом для збору інформації про дискримінацію в агентствах з нерухомості.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.