Авторські статтіФотогалерея

Burning Man 2017 – найцікавіші фотографії фестивалю з США

Що це за фестиваль, чому інтерес до нього тільки зростає і чи існують у світі його аналоги – все це обговоримо в нашому матеріалі. Фестиваль Burning Man щороку викликає неймовірний ажіотаж. Квитки на цю подію розкуповують дуже швидко. Попередня бронь найчастіше відкривається в січні, а продажі тільки ближче до літа. Але вже в липні ви навряд чи зможете дістати квітки за адекватною ціною (не від перекупників).

Burning man з висоти пташиного польоту

Фестиваль Burning Man вперше відбувся у 1986 році на пляжі Сан-Франциско. Тоді він був більше схожий на тематичну вечірку друзів. Невелика група друзів почала цю історію, яка перетворилася в популярну на весь світ розвагу.

Тепер щороку в пустелі поблизу міста Ріно, штат Невада, збираються близько 70 000 чоловік. Навіщо вони це роблять? Щоб на вісім днів опинитися в іншому світі.

Burning Man – місце, де кожен може робити те, що хоче і самовиражатися по повній. Але не варто боятися, реалізовувати свої творчі пориви учасники фестивалю можуть тільки без нанесення шкоди іншим людям. Якщо ви вже приїхали на цю подію, то залишатися просо стороннім спостерігачем – поганий тон, це не вітається організаторами.

Деколи фестиваль нагадує фільм «Божевільний Макс: Дорога люті», але тільки з декорацій та костюмів. Такі ж божевільні образи вигадують ті, хто приїжджає на тиждень в пустелю. Загальна особливість у нарядів все ж є – маска на очі, хустка і зручне взуття. Все це обумовлено місцем проведення події, із-за досить активних вітрів в пустелі потрібно не тільки придумати божевільний нард, але і подбати про захист від піску.

Чому всі хочуть потрапити на Burning Man?

Тому що гості новини фактично потрапляють в місто, яке проіснує лише 8 днів, а потім на його місці залишиться пустеля. Ці 8 днів можна робити, що хочеш, самовиражатися так, як душа забажає, і ніхто не буде тебе осуджувати – тут всі такі, трохи не в собі.

По ідеї, кожен рік у фестивалю є тема, але не можна сказати, що вона завжди строго дотримується. У 2017 році художники, які створювали центральні інсталяції, дотримувалися тематики «Радикальний ритуал» (Radical Ritual). Прив’язки до релігії як такої не було, акцент був зроблений саме на ритуальній практиці.

До речі, зробити свою власну інсталяцію може кожен бажаючий. Але спочатку на новини 2017 року було створено 20 храмових споруд різного масштабу. Всі вони згорять в останній день події, що в цей раз припала  на 4 вересня.

А до цього моменту на Burning Man проходять різні вистави, які готують і самі гості, але головне – кипить життя, яку неможливо повторити в реальності. Тут всі вільні від забобонів, стереотипів, всіляких обмежень.

На Burning man є 10 заповідей, які повинні дотримуватися гості:

  • Радикальне включення
  • Дарування
  • Декоммодифікация
  • Радикальна самодостатність
  • Радикальне самовираження
  • Громадські зусилля
  • Відповідальність
  • Не Залишай Сліду
  • Доля
  • Тут і зараз

Тільки виконуючи всі правила, ви зможете в повній мірі зрозуміти, що це за фестиваль. І це дуже захоплює. Не просто так стихійно створеному місті в пустелі можна зустріти і Марка Цукерберга, і Ілона Маска, і Періс Хілтон з цілим загоном ангелів Victoria’s Secret, та інших численних зірок, які приїжджають на цю подію.

Сара Сампайо

Періс Хілтон

Джеймі Мазура і Алессандра Амбросіо

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України