Авторські статті

Олександр Турчинов: Тарас Шевченко є об‘єднавчою постаттю для України і всього світового українства

Тарас Шевченко є об‘єднавчою постаттю для України і всього світового українства, і достойне вшанування ювілею Кобзаря є іспитом на зрілість для української громадськості. На цьому наголосив Голова Верховної Ради, в.о. Президента України Олександр Турчинов, відкриваючи у середу парламентські слухання на тему: «Тарас Шевченко як постать світового значення (до 200-річчя з дня народження)».

«Я бачу особливий символізм у тому, що сьогодні з ім’ям Великого Тараса Шевченка у наших серцях та думах ми повертаємо український парламент до нормального, планомірного життя», – зазначив він.

О.Турчинов заявив, що, «як завжди, в часи випробувань та боротьби за волю українців, Великий Кобзар знову був з нами на Майдані».  «Його портрети прикрашали штаби народного спротиву, майоріли над багатотисячними зібраннями майданівців по всій Україні. Сотні тисяч українців боролися на майданах, свідомо чи підсвідомо пам’ятаючи Шевченків заповіт: «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!», – сказав керівник Парламенту.

За словами Олександра Турчинова, і сьогодні почуття українського народу висловлюються поезією Шевченка, яка акумулює історичний духовний досвід нації, «слова Тараса не втрачають сили народного самовираження».

Т.Шевченко, за словами Голови Верховної Ради, є символом України, символом незалежності та волі українського народу. «Втім значення особистості та творчості Тараса Шевченка виходить далеко за межі України. Його ім‘я вписане золотими літерами в історію духовних досягнень людства. Поряд з Адамом Міцкевичем, Олександром Пушкіним, Михайлом Лермонтовим, Віктором Гюго, Джорджем Байроном, Генріхом Гейне Шевченко виконав для свого народу історичну місію творця нації, виразника національних почуттів, – зазначив він. – Як національний пророк, він посідає провідне місце у суспільній свідомості не лише українців, а й багатьох народів світу».

О.Турчинов назвав поезію Великого Кобзаря «поезією людського єднання, загальнолюдських гуманістичних цінностей», яка «закликає до вселюдського мирного поступу на засадах правди, рівності, справедливості». Гуманістична універсальність творчості Шевченка, сказав він, відкриває світові національну історію і культуру України, робить її невід’ємною частиною світової цивілізації.

Голова Верховної Ради нагадав, що відзначення ювілею нашого українського генія знайшло розголос й на світовому рівні – 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка включено до Календаря пам‘ятних дат ЮНЕСКО.

«Тарас Григорович Шевченко є постаттю, яка об‘єднує українців в Україні і за кордоном, яка консолідує українську націю. Сьогодні збереження культурних та історичних традицій, духовних цінностей безпосередньо пов‘язане з ім’ям Тараса Шевченка, – сказав О.Турчинов. – Достойне вшанування ювілею Кобзаря є своєрідним іспитом на зрілість для української громадськості».

О.Турчинов висловив сподівання, що парламентські слухання допоможуть розпочати гідне, не формальне вшанування пам‘яті геніального пророка, великого сина українського народу, по-новому покажуть відкриті для майбутніх поколінь, не обмежені кордонами обрії його невмирущої спадщини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.