Авторські статті

Олександр Турчинов своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони

Голова Верховної Ради, виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України. Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Андрій Парубій.

“Виходячи з необхідності захисту прав та інтересів громадян України, суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості державних кордонів України, недопущення втручання в її внутрішні справи, з огляду на порушення російської стороною меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1994 року, порушення договору про дружбу і партнерство між Україною та РФ від 1997 року та угоди між Україною і РФ про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України від 1997 року, а також зважаючи на рішення Ради Федеральних Зборів РФ про використання збройних сил Російською Федерацією на території України, Україна вирішила:

1. Начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройних Сил, керівниках інших військових формувань невідкладно привести Збройні Сили України та військові формування у бойову готовність.

2. (таємно).

3. Міністерству оборони України організувати і провести навчальні збори з військовозобов’язаними в необхідних обсягах у час і строки, визначені Генеральним штабом ЗС України.

4. Кабінету міністрів невідкладно виділити необхідні фінансові, матеріально-технічні та інші ресурси для належного забезпечення безпеки прав та інтересів громадян України, суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості державних кордонів.

5. Міністерству закордонних справ невідкладно звернутися до зовнішньополітичних відомств окремих держав – підписантів меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року: Сполучених Штатів Америки та Великобританії із закликом забезпечити безпеку України та провести відповідні консультації в Києві.

6. Міністерству внутрішніх справ – забезпечити посилену охорону об’єктів енергетики та інфраструктури.

7 – відповідно до статті 14 закону України про РНБО утворити оперативний штаб з питань реагування на ситуацію в АР Крим та місті Севастополі на чолі з секретарем РНБО з включенням до склад оперативного штабу представників уряду, міністерств та відомств, центральних органів виконавчої влади, СБУ, ГПУ, Генерального штабу Збройних Сил, Ради міністрів АРК та Севастопольської міської держадміністрації. Оперативному штабу забезпечити моніторинг та аналіз інформації по АРК, напрацювання пропозицій щодо запобігання виникненню загроз національній безпеці України та подання таких пропозицій РНБО.

Андрій Парубій зазначив, що згідно з ухваленим рішенням, Міністерство оборони України по всій країні викликає тих військовозобов’язаних, в яких на даний момент є потреба.

“Просимо всіх осіб, яких викликає Міністерство оборони, прибути у визначений час та у визначене місце, куди їх запрошує воєнкомат”, – сказав секретар РНБО.

“Нам потрібне єдине військо. Ми вважаємо, що дисципліна і координованість дій зараз вкрай важлива і необхідна для того, щоб в цей непростий для нас і держави час ми могли діяти скоординовано і злагоджено. І це один із принципових моментів на даний час”, – наголосив Парубій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України