Авторські статті

Олександр Турчинов: Референдум в Криму – фарс та злочин

Те, що Російська Федерація називає референдумом в Криму, – фарс та злочин. Про це заявив Голова Верховної Ради, в.о. Президента України Олександр Турчинов під час інтерв’ю президенту-генеральному директору Агентства «Франс-Прес» Еммануелю Огу та регіональному директору з питань Європи та Африки Агенства «Франс-Прес» Флоранс Б’їдерманн.

Олександр Турчинов пояснив, що відповідно до українського законодавства та Конституції питання щодо територіальної цілісності або зміни кордонів можуть обговорюватись лише на всеукраїнському референдумі.

«Тому це дійство, яке вони називають референдумом, буде відбуватись не в Криму, а в кремлівських кабінетах», – наголосив він, додавши, що саме тому референдум не матиме жодного юридичного сенсу та буде нелегітимним.

За його словами, влада Криму поводить себе як «реальні злочинці, які розуміють, що злочин неможливо розтягувати в часі», тому й виділили на підготовку та проведення референдуму лише 10 днів.

«Я не говорю про зміст, але навіть технологічно за 10 днів просто фізично неможливо організувати та провести референдум», – зазначив керівник парламенту, підкресливши, що більшість населення бойкотуватиме референдум, про що вже заявили представники громадських організацій, національних меншин та кримські татари.

Окрім того, він повідомив, що парламент прийняв рішення дати добу Верховній Раді Криму на скасування цього рішення.

«В іншому випадку парламент Криму буде розпущено. В нас є такі повноваження», – сказав Олександр Турчинов.

Він наголосив, що всі працівники виконавчої влади Криму, а також органів місцевого самоврядування, починаючи від міських муніципалітетів і завершуючи сільськими та селищними радами, отримали письмове повідомлення Генеральної прокуратури України, згідно з яким «ті, хто братиме участь в цьому антиконституційному дійстві, будуть нести кримінальну відповідальність».

«Навіть якщо референдум «протягнуть», переконаний, що жодна цивілізована країна не визнає його результатів», – резюмував Олександр Турчинов, висловивши сподівання, що спільні зусилля України, Європейського Союзу та інших демократичних країн змусять Росію припинити агресію та повернути свої війська до місць їх дислокації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.