Новини з Австрії

Олександр Щерба в останні дні перебування послом України в Австрії освідчився у коханні до прекрасного Відня, до Австрії, до Європи

“Відень – це мрія!”

Посол України в Австрії Олександр Щерба – фанат Відня, він любить фотографувати це прекрасне місто.

У ці мої останні тижні на австрійській землі віденська місцева газета попросила розповісти про те, як дипломати сприймають Відень. В результаті замість інтерв’ю вийшло освідчення у коханні до прекрасного Відня, до Австрії, до Європи, – повідомив Олександр Щерба на своїй сторінці у Фейсбук.

Колись президент Національної ради Вольфганг Соботка (Австрійська народна партія) порадив послу України Олександру Щербі пройти 5000 кроків на день, щоб бути здоровим.

“Я сприйняв це як настанову гуляти вечорами по центром міста. Я люблю його фотографувати», – розповідає Олександр Щерба.
Посол зібрав у своєму мобільному телефоні близько 18 000 фотографій, починаючи від великих будівель і завершуючи пам’ятною дошкою великої балерини Фанні Елслер, «посмішки 19 століття».

“Тут все побудовано навколо людей, тут панує життя”, – розповідає Щерба.

Хоча резиденцію посольства можна знайти за адресою Naaffgasse 23 у Верінгу, Щерба живе у більш шумному районі Маріахільф – аби відчути пульс міста: Відень – це місто, яке мало змінилося порівняно із старими часами. І це його вигідно відрізняє від Києва. Традиція тут додає впевненості, тоді як безперервні зміни не можуть не призвести до втоми людей.

Тим не менше, він також знаходить шматок Києва у Відні:

” Гуляючи по Нашмаркту, можна зустріти справжнє різноманіття кулінарних смаків. Мені це вони нагадує Київ », – повідомив посол. Україна – друга за величиною країна в Європі, все ще мало відома мешканцям Відня, хоча узбережжя Чорного моря щороку приваблює багато відпочиваючих з Австрії, а географічний центр Європи знаходиться саме в Україні.

Для близько 15 000 українців в Австрії та численних австрійців Посольство проводило культурний рік для України в Австрії у 2019 році.

“Ми домоглися того, що у таких великих музеях, як Альбертіна, Бельведер або Музей Гундертвассера є аудіогіди українською мовою”, – сказав Щерба. Під час перебування в Австрії посол полюбив оперу. «Також часто буваємо у Пратері, моя дочка обожнює каруселі. Я їх всі вже по назвах знаю: «сомбреро», «лоліпоп», «тагада», – посміхається дипломат.

Як вимагає дипломатичний фах, Олександр Щерба, який працює послом у Відні з 2014 року, покине місто, яке він так полюбив наприкінці червня 2021 року. Про роки, проведені тут, а також про політичні перепетії в Україні він розповів у книзі “Україна проти темряви: недипломатичні думки”, яка була опублікована англійською мовою наприкінці квітня і відображає досвід Олександра Щерби на дипломатичній службі. Книжку ви можете придбати на Amazone тут.

«Моя книга була створена під час карантину. У мене було більше часу, Пратер був закритий», – жартує Щерба

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України