Діаспора

Олександр Подрабінек ставши лауреатом чеської правозахисної премії

Олександр Подрабінек (ліворуч) і Віктор Шендерович. Москва, 2014 рік. Фото: ИТАР-ТАСС/Савостьянов Сергій/Надано Фондом ВАРП

Російський журналіст, громадський діяч, дисидент та правозахисник Олександр Подрабінек ставши лауреатом премії чеського Інституту вивчення тоталітарних режимів (ÚSTR).

Премію йому присудили за захист принципів демократії, свободи і прав людини.

Інститут щорічно присуджує премії в трьох категоріях. Крім вищезгаданої, існують категорії «за громадянську позицію в період нацистської окупації та комуністичної диктатури» та «за особливий внесок у вивчення новітньої історії».

Олександр Подрабінек брав участь у створенні інформаційного бюлетеня «Хроніка поточних подій», він автор книги «Каральна медицина», що розповідає про політичні зловживання психіатрією в СРСР. По даній темі співпрацював з Московської Гельсінкської групою. У 1978 р. Олександр Подрабінек був засуджений до п’єр п’ятирічної посиланням, потім до 3,5 років колонії.

У 2013 р. виступав з поодинокими пікетами на захист групи Pussy Riot, пізніше критикував російську владу за кримські події весни 2014 року і ситуацію на Південний сході України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.