Олександр Подрабінек ставши лауреатом чеської правозахисної премії

Олександр Подрабінек (ліворуч) і Віктор Шендерович. Москва, 2014 рік. Фото: ИТАР-ТАСС/Савостьянов Сергій/Надано Фондом ВАРП

Російський журналіст, громадський діяч, дисидент та правозахисник Олександр Подрабінек ставши лауреатом премії чеського Інституту вивчення тоталітарних режимів (ÚSTR).

Премію йому присудили за захист принципів демократії, свободи і прав людини.

Інститут щорічно присуджує премії в трьох категоріях. Крім вищезгаданої, існують категорії «за громадянську позицію в період нацистської окупації та комуністичної диктатури» та «за особливий внесок у вивчення новітньої історії».

Олександр Подрабінек брав участь у створенні інформаційного бюлетеня «Хроніка поточних подій», він автор книги «Каральна медицина», що розповідає про політичні зловживання психіатрією в СРСР. По даній темі співпрацював з Московської Гельсінкської групою. У 1978 р. Олександр Подрабінек був засуджений до п’єр п’ятирічної посиланням, потім до 3,5 років колонії.

У 2013 р. виступав з поодинокими пікетами на захист групи Pussy Riot, пізніше критикував російську владу за кримські події весни 2014 року і ситуацію на Південний сході України.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh