Економіка

Олександр Бутенко: попри російські атаки на енергетичну інфраструктуру ми розпочали опалювальний сезон вчасно

Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Бутенко під час підсумкової зустрічі команди Міністерства з головами дипмісій та громадськістю розповів про відновлення та розвиток критичної інфраструктури у 2023 році. «Безперервність, якість та доступність – основні принципи надання комунальних послуг. Саме над їх підтримкою ми працювали у 2023 році.

У співпраці з органами місцевого самоврядування ми працювали над відновленням пошкодженого обладнання на підприємствах теплокомуненерго, запровадженням малої та резервної генерації, умовами постачання природного газу. Це дозволило вчасно і в повному обсязі розпочати опалювальний сезон.

Олександр Бутенко: попри російські атаки на енергетичну інфраструктуру ми розпочали опалювальний сезон вчасно

Цьогоріч ми також фокусувалися на оновленні законодавства та наближенні його до європейських директив у рамках наших євроінтеграційних зобов’язань. Зокрема, розробили стратегію термомодернізації до 2050 року і цільові програми до 2030 року для публічних будівель та підприємств теплокомуненерго та водопровідно-каналізаційного господарства, працювали над розробкою та схвалення вторинного законодавства спрямованого на імплементацію положень рамкових законів “Про водовідведення та очищення стічних вод” та “Про управління відходами”. Запроваджено нові інструменти підтримки енергоефективності – Фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації, як джерело фінансування для впровадження енергоефективних рішень, Фонд енергоефективності, який показав цьогоріч високі результати роботи в межах реалізації “ЕнергоДІМ” та “ВідновиДІМ”, також працюємо на впровадження нових програм», – зазначив Олександр Бутенко.

Олександр Бутенко: попри російські атаки на енергетичну інфраструктуру ми розпочали опалювальний сезон вчасно

Серед основних напрямків роботи на 2024 рік:

  • Імплементація європейського законодавства у сферах: теплопостачання, водопостачання і водовідведення, енергоефективності та управління відходами
  • Врегулювання боргів на ринку теплокомуненерго та водопровідно-каналізаційного господарства
  • Врегулювання боргів за ЖКП на територіях де велися бойові дії та деокупованих територіях
  • Впровадження понад 4 500 служб енергетичного менеджменту в органах державної та місцевої влади, підприємствах, установах і організаціях
  • Понад 300 громад мають розробити муніципальні енергетичні плани
  • Близько 20 областей мають розробити регіональні енергетичні плани.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України