Авторські статті

Олег Тягнибок: “Повноваження Конституційного суду має виконувати Верховний суд, обраний на З’їзді суддів України”

“Такий орган, як Конституційний суд, не повинен існувати у судовій системі України. Повноваження щодо тлумачення законодавства, Конституції мали би належати Верховному суду. ВО “Свобода” вважає, що судова реформа, яка вкрай необхідна українському суспільству, має починатися з того що суддів місцевих судів потрібно обирати. Вони між собою повинні обирати апеляційних суддів, а З’їзд суддів України мав би обирати голову та членів Верховного суду. Цей Верховний суд в ідеалі й повинен би був мати ті повноваження, які має нині Конституційний суд України”, – заявив на засіданні Верховної Ради України голова парламентської фракції ВО “Свобода” Олег Тягнибок 13 березня 2014 року.

“Конституційний суд не тільки дисонує в правовому полі української держави – він себе скомпрометував під час правління режиму Януковича. Згадайте, скільки було скандалів, скільки було непорозумінь стосовно повернення до Конституції 2004 року. Саме цей Конституційний суд наклав на себе величезну пляму, коли легітимізував дії режиму Януковича щодо зміни Конституції України”, – зазначив лідер ВО “Свобода”.

Водночас Олег Тягнибок зауважив, що депутати повинні діяти оперативно і швидко в тому правому полі, в якому живе нині держава. Відповідно, зараз, доки існує чинна судова система, парламент має доукомплектувати Конституційний суд, який повинен запрацювати вже нині: “Якщо Конституційний суд існує, то він має працювати. Увесь саботаж, який сьогодні може бути з боку членів Конституційного суду, має бути покарано. Люди мають знати, хто зараз саботує розв’язання злободенних для української держави проблем. Конституційний суд має бути доукомплектовано. Тому ми пропонуємо проголосувати за усіх п’ятьох кандидатів, яких пропонує квота парламенту. Конституційний суд має вже нині запрацювати і виробити ті рішення, які дадуть можливість Верховній Раді врегульовувати нагальні питання”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.