Авторські статті

Олег Сиротюк: “Свобода” вимагає підвищити мінімальні та обмежити максимальні пенсії”

У Верховній Раді свободівці зареєстрували проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення дискримінації у пенсійному забезпеченні громадян України”.

Про це в етері ОДТРК “Лтава” заявив народний депутат від фракції Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Сиротюк. Націоналіст зазначив, що це є реалізацією одного з пунктів “Програми захисту українців”.

Поза етером свободівець пояснив, що права українців у пенсійному забезпеченні постійно порушуються. Станом на 1 січня 2013 року в Україні налічувалось понад 13 мільйонів пенсіонерів, які отримують різні види пенсій на підставі певних законодавчих актів. Понад десять з половиною мільйонів громадян отримує пенсію за віком, середній розмір якої становить близько 1,5 тисячі гривень. Однак, справедливо не враховується трудовий стаж багатьох із цих осіб, який подекуди перевищує 50 років. Проте “особливі” категорії населення, маючи значно менший стаж роботи, отримують в рази вищі пенсії.

“ВО “Свобода” виступає не за збільшення пенсійного віку, як це зробила чинна влада, а за збільшення пенсій – так як це повинно бути. Насправді Партія регіонів і всі ці ініціятори пенсійної реформи, які зараз сидять у стінах Верховної Ради чи в уряді, вони собі ставили одну єдину мету: за рахунок збільшення пенсійного віку зекономити на Пенсійному фонді, створити умови, коли люди будуть просто не доживати до пенсії. “Свобода” наполягає на тому, що в пенсійному забезпеченні має бути справедливість. Не може бути так, що в загальних непростих умовах одні люди отримують надмірні пенсії, це як правило чиновники високого ранку, судді, прокурори, а звичайний українець повинен животіти й виживати, ходити просити милостиню і перейматися яким чином йому дожити своє життя. Так не повинно бути”, – зазначив народний депутат Олег Сиротюк.

Свободівці вимагатимуть, щоби мінімальні пенсії підвищили до 2,5 прожиткових мінімумів, а максимальна пенсія не повинна бути більшою, ніж у 5 разів за мінімальну.

До авторського складу проєкту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення дискримінації у пенсійному забезпеченні громадян України” входять народні депутати-свободівці: Олександр Мирний, Ігор Мірошниченко, Олексій Кайда, Анатолій Вітів, Олег Сиротюк, Богдан Бенюк, Ігор Янків, Едуард Леонов, Валерій Черняков та Ігор Сабій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.