Новини

Олег Панькевич: “Політика Росії щодо України – це шантаж, примус та обман”

Олег Панькевич. Виступ у ВРУ

Всеукраїнське об’єднання “Свобода” розглядає підписання Угоди про асоціяцію як важливий крок для утвердження незалежности України, послаблення впливу Росії, а також як інструмент подолання наслідків совєцької окупації.

Водночас “Свобода” стурбована систематичними спробами Росії шантажувати Україну з метою домогтися зміни її зовнішньополітичного курсу та зірвати підписання Угоди про Асоціяцію з ЕС у Вільнюсі в листопаді цього року. Про це 20 вересня 2013 року заявив на засіданні сесії Верховної Ради України народний депутат від ВО “Свобода” Олег Панькевич, виголошуючи заяву фракції.

У заяві зазначено:

“Учора Росія зробила черговий крок до погіршення відносин з Україною, назвавши устами чиновників свого МЗС позицію України в питаннях захисту власних економічних інтересів “нахлібництвом” і “утриманством”. Перед цим лише за останні кілька місяців Росія “відзначилась” такими відверто ворожими діями, як заборона імпорту українських товарів, цинічне вбивство українських рибалок, раптове запровадження режиму посилених перевірок на російських митницях для всіх українських товарів, що є прямою економічною агресією проти України, порушенням норм Договору про вільну торгівлю країн СНД, недотриманням зобов’язань Будапештського меморандуму.

Нинішнє політичне керівництво Росії провадить неоімперську політику, нехтуючи суверенітетом та вільним самовизначенням країн-сусідів. Путінські плани з реінтеграції постсовєцького простору засновано передусім на інструментах примусу, шантажу та обману, а не на братерських почуттях та взаємній вигоді. Тоді як відносини з Европейським Союзом будуються на засадах спільних цінностей та економічної співпраці, російський підхід базується на патерналізмі, погрозах та наданні сумнівних субсидій та преференцій політичного характеру. Такі відносини є для нас неприйнятними.

На тлі активних дій щодо втягування України до Митного союзу ми спостерігаємо надзвичайну активність комуністів – п’ятої колони, яка впродовж останніх 20 років не тільки планомірно разом зі своїми союзниками з Партії регіонів грабувала державу, а й завжди була інструментом московського впливу.

Проштовхнувши у Верховній Раді закон “Про всеукраїнський референдум”, влада дала можливість комуністам розгорнути масштабну піар-кампанію щодо так званих “переваг від вступу в Митний союз”.

Водночас ми вдячні депутатам Европарламенту, які ухвалили відповідну резолюцію, за підтримку й солідарність у ситуації безперервного тиску на Україну з боку Російської Федерації. Наша політична сила готова до співпраці та підтримки політичних ініціятив з боку Европарламенту та инших органів Европейського Союзу, що мають на меті захист і зміцнення державного суверенітету, розбудову рівноправних і добросусідських відносин, підвищення конкурентоспроможности та покращення врядування в Україні.

Ми також закликаємо українське суспільство об’єднатися у подоланні режиму Януковича, утвердженні української незалежности, впровадженні найкращих европейських стандартів при збереженні національних цінностей”

Прес-служба Львівської обласної організації ВО “Свобода”

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.