Війна РФ проти України

Окупанти продовжують обстрілювати ЗАЕС

В Україні триває повномасштабна війна, яку розпочала Росія. Особливо гостра та небезпечна ситуація зараз склалася на ЗАЕС через обстріл. Місія Міжнародного агентства з атомної енергії відвідала об’єкт і вирішила зберегти постійну присутність на території атомної станції.

“Енергоатом” у Телеграм повідомляє, що російські війська останні кілька днів відновили інтенсивний обстріл території навколо ЗАЕС. Через це від мережі було відключено шостий енергоблок.

Зазначається, що посилення обстрілів ЗАЕС окупантами спостерігається останні три доби.

В результаті було пошкоджено та відключено лінії електропередачі (ЛЕП) 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, 330 кВ ЗАТЕС – Каховська та ЛЕП 330 кВ ЗАЕС – Мелітополь. Також пошкоджено АТ 750/330 кВ ЗАЕС. Інші лінії вузла ЗАЕС/ЗАТЕС отримали пошкодження ще раніше.

При цьому наголошується, що внаслідок сьогоднішніх атак росіян було відключено ЛЕП 330 кВ ЗАТЕС – останню лінію, яка з’єднувала вузол ЗАЕС/ЗАТЕС з енергосистемою України. Згодом було розвантажено та відключено від мережі шостий енергоблок, який зараз живить власні потреби атомної електростанції.

Раніше повідомлялося, що Україна не розглядатиме питання про контрольовану зупинку Запорізької АЕС для запобігання будь-яким витокам радіації. Станція забезпечує електроенергією дві області України, що особливо актуально із наближенням зими. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що російські війська захопили найбільшу в Європі атомну станцію із шести блоків, а це як шість Чорнобилів і означає найбільшу небезпеку в Європі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.