Авторські статті

Окружний адмінсуд Києва опосередковано визнав галицького лева нацисткою символікою. Кажете немає реваншу?

Здається ми пробили чергове дно…Якщо воно за Зеленського і Ко існує

27 травня окружний адмінсуд Києва визнав галицького лева нацисткою символікою. Звісно не прямо, а опосередковано. Ніби В’ятрович, перебуваючи на посаді директора Інституту національної пам’яті, на якийсь запит відповів, що символіка дивізії «Галичина» не є нацистською.

Дану інформацію повідомив Zaliznyak Maxym , рішення на сайті суду :

Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом до Українського інституту національної пам’яті та його Голови, третя особа – Володимир В’ятрович.

Справа розглядалась колегією суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, загалом було проведено близько 20 відкритих судових засідань. Володимир В’ятрович, який був належним чином повідомлений про дати судових засідань, не з’являвся на них протягом всього строку розгляду справи. При цьому суд ухвалами від 6 листопада 2019 року та від 4 грудня 2019 року визнавав явку Володимира В’ятровича в судове засідання обов’язковою.

Після повної та всебічної оцінки матеріалів справи, їх об’єктивного розгляду у відкритому судовому засіданні, ОАСК визнав протиправними дії відповідачів щодо надання висновку про те, що символіка 14 гренадерської дивізії військ СС «Галичина» (1-ї Української дивізії УНА) відповідно до чинного законодавства України не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення якої заборонено в Україні. Суд зобов’язав Український інститут національної пам’яті та її посадових осіб утриматись від поширення вказаного висновку, викладеного в листі від 16 травня 2017 року за №01/1015.

За повідомленням прес-служби суду

Лев зображений на шевроні 14 гренадерської дивізії СС «Галичина» такий самий як на нинішньому гербі майже 800-річного Львову і майже ідентичний леву з герба Львівської області, сприймається «самим гуманним і справєдлівим» судом як символіка нацизму. І усе це при тому, що в Україні діє Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», яким чітко визначено перелік заборонених символів. В Законі про галицького лева не йдеться.

Зверніть увагу, що зображення лева виконане в кольорах прапору держави Україна. Думаю, що дуже скоро ці хлопчики переглянуть не лише наш прапор, а і нашу історію. Кажете немає реваншу?

Та він вже в повному ходу.

Я не галичанин, але усю мою війну, де б я не був, разом зі мною був прапор моєї землі – Холодного Яру. Чорний зі схрещеними шаблями і написом «Воля України або смерть!». Переконаний, що цей символи нашої боротьби також під загрозою.

Не можна дозволити скаженій зграї клоунів паплюжити нашу пам’ять.

Пі.Сі. Пропоную флеш-моб з галицьким левом. Я вже замовив собі кілька футболок і шевронів з символікою 14 гренадерської дивізії СС «Галичина».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України