Авторські статті

Між Росією та Узбекистаном розгортається конфлікт через “образливу думку”

"Окупанти або..." - у МЗС РФ "підгоріло" через цитату Карла Маркса в Узбекистані. ВІДЕО

Конфлікт, що переходить у гостру фазу, розгорається між Росією та Узбекистаном. Причиною стало цитування Карла Маркса ректором узбецького Університету журналістики Шерзодхоном Кудратходжаєвим і взагалі висловлювання про росіян, які проживають у його країні.

МЗС РФ викликало на розмову посла Узбекистану, про що повідомило на своєму офіційному каналі в Telegram.

Зовнішньополітичне відомство РФ висунуло претензії послу Узбекистану, зазначивши, що думку Кудратходжаєв нібито висловив “у вкрай образливій і абсолютно неприйнятній формі”. Особливо росіян обурило те, що узбецький журналіст відкрито заявив про радянську окупацію своєї країни.

Скандал спалахнув через інтерв’ю Кудратходжаєва, який є не тільки ректором, а й відомим в Узбекистані журналістом і членом Консультативної ради з розвитку громадянського суспільства при президентові Узбекистану. Він різко розкритикував позицію росіян, які десятиліттями не бажають інтегруватися в узбецьке суспільство і вивчити його мову.

“У 66-му році після землетрусу сюди приїхали багато хто допомагати… Багато ув’язнених. СРСР тоді багато чого робила руками ув’язнених… У Ташкент теж приїхали… Багато хто тут і залишився. До землетрусу тут було 300-400 тис., а після – майже мільйон. У нас же не було прописки, паспорт один був, серпастий (з гербом СРСР – ред.)… Вони самі тут побудувалися, самі й живуть. Але нашої мови вони, до речі, за 60 років не вивчили. Як стверджував Карл Маркс (…), мови країни, де вони живуть, не знають два (типи людей – ред.): окупанти та ідіоти… Мабуть, у свідомості багатьох вони окупанти… Нехай вони самі тут вирішать: вони окупанти чи ідіоти”, – заявив Кудратходжаєв.

У цих словах Москва одразу ж виявила “русофобію”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України