Війна рф проти України

Оголошено амбітні масштаби виробництва ударних дронів в Україні на сотні і понад 1000 кілометрів

Сили оборони вже використовують низку різних далекобійних ударних дронів для ураження цілей у РФ, і наступного року цього озброєння має бути у рази більше

Джерело: Defence Express

Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на своїх офіційних сторінках у соцмережах повідомив, що наступного року Україна планує виробити тисячі ударних дронів з різною дальністю польоту — за його словами, для цього вже готові всі виробничі спроможності, і вже стартував процес укладення контрактів на виробництво таких безпілотників.

Камишін стверджує, що наш ОПК вже у наступному році зможе виготовити понад 10 тисяч безпілотників середньої дальності на сотні кілометрів і понад 1000 дронів з дальністю за 1000 км. А відповідно, якщо ці плани вдасться втілити у життя, то наступного року тисячі українських дронів завдаватимуть ударів по військових об’єктах ворога як у тимчасово окупованому Криму, так і безпосередньо на території РФ.

Звичайно, що міністр не уточнює ані номенклатуру дронів, ані будь-які інші подробиці стосовно майбутнього виробництва. Ба більше, навіть поняття “безпілотники середньої дальності” на сотні кілометрів доволі розмите, бо суто теоретично до цієї групи можна віднести як і той же “Бобер”, який має дальність у 800 км і не підпадає під категорію “1000+ км” або ж, наприклад, безпілотник Cobra із дальністю дії у 300 км і бойовою частиною.

Оголошено дійсно амбітні масштаби виробництва ударних дронів в Україні на сотні і понад 1000 км

Дрон-камікадзе “Бобер”, фото ілюстративне

Але навіть засоби ураження на 300 км покривають низку різних цілей, передусім на території РФ. З урахуванням, що в нас немає опції використовувати для ударів по країні-агресору далекобійне західне озброєння (запасів якого у нас ймовірно не так вже й багато), то новина про тисячі дронів у наступному році — дійсно дуже і дуже позитивна. З поправкою, знову ж таки, на те, що ці плани вдасться реалізувати.

Для розуміння масштабів, якщо брати навіть мінімальну позначку у 10 тисяч дронів, то в середньому в наступному році Україна зможе випускати по РФ щомісячно понад 830 дронів. Для порівняння, у вересні рашисти випустили по Україні рекордну кількість ударних дронів типу “Шахед” — 503 одиниці, з них збито 365 або ж 72,5%. І навіть якщо з випущених 830 дронів до цілей долетять половина, то йдеться про 415 безпілотників, які потенційно завдадуть шкоди РФ на десятки й сотні мільйонів доларів.

Звичайно, окремо варто наголосити і про виробництво дронів з дальністю у понад 1000 км. Це теж важливий напрямок з урахуванням, що РФ в тилу має дійсно багато різних цікавих цілей. Таких дронів в наступному році має бути тисяча, тобто — орієнтовно понад 80 безпілотників на місяць.

Оголошено дійсно амбітні масштаби виробництва ударних дронів в Україні на сотні і понад 1000 км

Дрон від “Укроборонпрому” на 1000 км, фото з Facebook-сторінки Ганни Гвоздяр

Причому тут варто згадати, що ще в листопаді Камишін повідомляв про серійне виробництво “того, що називають українським “Шахедом” і що на місяць виготовляється десятки таких дронів, тобто можна припустити, що йдеться про збільшення виробництва таких далекобійних дронів у декілька разів.

Зрештою, наприкінці листопада цього року у Мінстратегпромі розсекретили дрон на 1000 км від “Укроборонпрому”, який таємничо анонсували ще понад рік тому, у жовтні 2022 року. Хоча низка деталей щодо цієї розробки і досі залишаються нерозголошеними.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України