Новини

Огляд наповнювачів для ортопедичних матраців

Якість фізичного відпочинку залежить не стільки від ліжка, скільки від матраца, вартість якого часто буває навіть вища. Кожен, хто бажає повноцінного сну та здоров’я, рано чи пізно додумається набрати в браузері запит на кшталт «ортопедичні матраци Львів», але щоб їх купити доведеться дещо знати про матеріал, з якого вони виготовлені. Сучасний ринок пропонує кілька варіантів, але який з них кращий – не так очевидно для необізнаного споживача. В межах нашого огляду спробуємо охарактеризувати найпоширеніші наповнювачі для матраців, щоб вам було зручно розібратися у тому, що саме найбільш відповідає вашим потребам та можливостям.

Кокосова койра та сизаль

Прийнято вважати, що натуральні матеріали найгігієнічніші, і це не безпідставно. Вірогідність алергійних проявів у штучних речовин вища. Рейтинг наповнювачів для матраців очолює кокосова койра та сизаль – жорстке натуральне волокно із відмінними гігієнічними характеристиками. Його жорсткість рекомендується для використання підлітками, у яких відбувається швидке та нерівномірне зростання скелета. Також кокосовий наповнювач показаний людям з болями у спині та викривленнями хребта.

Латекс

Щільний штучний або природний матеріал підходить для всіх груп людей і добре витримує зайву вагу. Натуральний латекс, крім чудової пружності та м’якості, відрізняється екологічністю. Паразити не заводяться у латексі (чого не можна сказати про деякі натуральні матеріали), а волога, що виділяться тілом, не накопичується латексом.

Недоліки латексних матраців полягають у порівняній недовговічності та високій ціні.

Меморікс

Піна з ефектом пам’яті форми рекомендована тим, кому важко засинати в одній позі і тим, хто страждає від болю суглобів. Матеріал не завдає тиску на хворобливі частки тіла, але здатний нагріватися від тіла. Взимку це може мати позитивний ефект, а влітку – навпаки. До того ж не всі переносять виділення з формальдегіду та ефект поглинення тіла, тож матраци з наповнювачем «меморікс» не такі однозначні.

Морські водорості 

Матеріал середньої жорсткості, якому приписують бактерицидні якості, ефект лікування ран та йодну аромотерапію. Крім високої ціни, недоліків у матраців з водоростей немає, і це гарний вибір для здорової людини, що не страждає від хвороб суглобів та кісток.

Кінське волосся

Ще один матеріал преміум-класу. з якого виготовляються жорсткі та пружні матраци. Перевагою матеріалу є ефективний повітряний обмін, а недоліком – вартість. Гіпоалергенність, довговічність, непривабливість для бактерій та паразитів також є вигідними якостями цього наповнювача.

Волокна льону 

Цей варіант радимо обирати тим, кому потрібне прохолодне ліжко, тому що волокна цих культур мають велику теплопровідність.

Інші матеріали

Повсть, ватин, вата, поролон (пінополіуретан) зовсім не підходять у якості ортопедичних і мають суттєві недоліки. Тож спеціалісти ТЦ «Марк» радять зосередити свою увагу на наповнювачах, згаданих вище, якщо ви бажаєте не просто спати, а користуватися матрацом довго і з користю для здоров’я.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України