Оформляємо самостійно візу в США

Ми подорожували місяць по Штатам в 2011-му році, і в майбутньому хочемо приїхати туди ще. Нам часто задають питання по цій країні і один з них – чи можна отримати візу в США самостійно і наскільки це складно? Днями ми отримали нову візу і вирішили детально про це розповісти.

Ми вирішили отримати візу не тому, що плануємо поїздку в США в самий найближчий час. Справа в тому, що тепер термін дії візи збільшений до 3-х років, а крім того, її простіше отримати в тій країні, в який заявник має статус резидента. Наші друзі намагалися отримати її в Таїланді, і маючи на руках туристичну (тайську) візу їм це не вдалося, довелося оформляти навчальну.

Подача документів на туристичну візу в США

Для того, щоб отримати візу в США, необхідно, в першу чергу, відкрити сайт http://www.golondon.ru/viza-v-ssha/. Співробітники компанії швидко допоможуть вам зорієнтуватися. Але ви завжди можете спробувати оформити візу самостійно, при чому ризикуючи у разі неприйняття документів втратити консульський збір.

Американці, з властивою їм скрупульозністю, підготували зручний і зрозумілий ресурс, на якому можна знайти вичерпну інформацію з будь-якого типу віз, консульський збір, вимогам до фотографій і т.п., а також заповнити анкету і записатися на співбесіду в консульство.

Вам буде запропоновано вибрати – чи перший раз ви на цьому сайті. Якщо так, тоді – який тип візи ви хочете отримати.

Оформлення візи в США

Далі, на сайті буде по кроках описано що потрібно зробити.

Коротенько, схема подачі документів на візу в США проста і виглядає наступним чином:

Сплатити консульський збір, на сьогоднішній день це $ 160 (дана сторінка містить інформацію про розмір візового збору).
Заповнити електронну заяву (форма DS-160).
Записатися на співбесіду. Для запису на співбесіду необхідно представити відомості про номери наступних трьох документів:
– Номер закордонного паспорта.
– Номер квитанції про оплату консульського збору
– Десятизначний номер штрихкоду зі сторінки підтвердження подачі заяви DS-160.4.
Прийти на співбесіду в посольство або консульство США в призначений день і годину. Вам знадобляться наступні документи:
– Роздруківка листи із запрошенням на співбесіду.
– Сторінка підтвердження подачі заяви DS-160.
– Одна недавно зроблену фотографію (інформація про вимоги до фотографії розміщені на даній сторінці).
– Чинний закордонний паспорт і всі раніше видані Вам закордонні паспорти.
Якщо ваша заява на візу схвалена, ваш паспорт з візою буде доставлений за адресою, вказаною вами при записі на співбесіду. Додаткова інформація про процес доставки паспортів розміщена на даній сторінці

Додатки:

Заповнювати електронну заяву можна і до оплати збору, але необхідно мати на увазі, що при оплаті банківською картою, термін зарахування платежу становить 3:00 і тому, записатися на співбесіду відразу після оплати не вийде.

Перед заповненням анкети, необхідно вибрати те місто, в якому ви плануєте подавати на візу.

При заповненні анкети, можна вибрати російську мову для підказок. Тоді, при наведенні на пункт анкети, видаватимуться коментарі російською.

В цілому, нічого складного в заповненні анкети немає. Головне, уважно відповідати на запитання.

У кінці анкети йде ціла сторінка веселих запитань, на кшталт:

“Чи є ви членом або представником терористичної організації?”
“Ідете ви в США з метою заняття проституцією або займалися ви проституцією або сутенерством протягом останніх 10 років?”
“Чи збираєтеся ви займатися шпигунством, саботажем, організованою злочинністю чи іншої нелегальною діяльністю в США?”
“Чи займалися ви коли-небудь насильницькою трансплантацією органів або тканин людського тіла?”

У консульстві потрібно буде здати відбитки пальців і пройти особисту співбесіду із співробітником.

США розглядають кожного заявника на візу як потенційного емігранта і ваше завдання в даному випадку довести зворотне. Головне – продемонструвати, що у вас є “тісні зв’язки” з Україною і ви не плануєте залишитися Америці.

Ви можете також надати будь-які докази ваших міцних зв’язків з Україною. Слід, однак, мати на увазі, що на співбесіді більше значення мають не кількість наданих документів, а чіткі і правдиві пояснення про плановану поїздку в США і про ваші зв’язки з країною постійного мешкання.

До необов’язкових документів, що підтверджує ваші “тісні зв’язки”, а також підвищують ймовірність отримання візи в США можуть належати:

документи про право власності на нерухомість в Україні;
договір оренди житла;
документи про право власності на автомобіль;
довідка з роботи про доходи за останній рік;
виписка з банківського рахунку про регулярні витрати;
загран. паспорт з великою кількістю штампів, що підтверджують поїздки в інші країни;
броні готелів (багато готелів дозволяють бронювати номери без попередньої оплати);
план маршруту поїздки по США.

Іншими словами, одруженому чоловікові який, часто подорожує з квартирою, машиною і дітьми, візу в США дадуть з набагато більшою ймовірністю, ніж самотній молодої дівчині, яка не обтяжена нерухомістю і з невинно чистим паспортом.

Наші перші американські візи ми отримали тільки з другої спроби, через те, що поставилися до процесу подачі досить халатно – не надто добре вивчили вимоги і надали недостатній комплект документів.

Коли ми подавали документи в перший раз, ми не взяли з собою старі паспорти. У нас відбувся приблизно наступний діалог із співробітницею консульства:

– Підкажіть, у вас заробітна плата вказана в місцевій валюті?

– Так, в гривнях.

– Емм .. ви знаєте, з таким доходом, я не можу дозволити вам поїхати в США. На які гроші ви там будете подорожувати?

– Ну розумієте, в Україні така система, що часто офіційний і реальний доходи значно відрізняються один від одного

– Та мені все одно, офіційний або не офіційний, ви, головне, покажіть документ, що підтверджує ваш реальний дохід. Вибачте, але зараз я змушена вам відмовити у візі. Спробуйте наступного разу.

Наша непідготовленість коштувала нам $ 320 – консульський збір, в разі відмови у візі не повертається.

На другу співбесіду ми зібрали всі документи і довідки, які тільки можна було зібрати. Але цього разу, співробітника зацікавили тільки броні готелів. Йому трохи не сподобалася вартість готелів, які ми забронювали (в середньому близько $ 30 за ніч) і він застеріг нас селитися в таких дешевих місцях. Мабуть він сам не дуже багато подорожував по США або не виїжджав за межі великих міст, типу Нью-Йорка чи Сан-Франциско.

Спробуйте уявити: що саме Вас пов’язує зі своєю країною? Чи повірить консульський працівник іноземної держави, що у Вас немає наміру покинути своє місце проживання? Відповідь, швидше за все, буде позитивним, якщо у Вас є робота, сім’я, житлове приміщення у власності або наймі, а також інші зобов’язання, які змусять Вас повернутися у свою країну після закінчення поїздки. Якщо заявник молодий і не мав можливості придбати значні зв’язки зі своєю країною, консульський працівник може звернути увагу на наміри і сімейну ситуацію заявника, на його довгострокові плани і перспективи в країні постійного проживання.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh