Ми подорожували місяць по Штатам в 2011-му році, і в майбутньому хочемо приїхати туди ще. Нам часто задають питання по цій країні і один з них – чи можна отримати візу в США самостійно і наскільки це складно? Днями ми отримали нову візу і вирішили детально про це розповісти.
Ми вирішили отримати візу не тому, що плануємо поїздку в США в самий найближчий час. Справа в тому, що тепер термін дії візи збільшений до 3-х років, а крім того, її простіше отримати в тій країні, в який заявник має статус резидента. Наші друзі намагалися отримати її в Таїланді, і маючи на руках туристичну (тайську) візу їм це не вдалося, довелося оформляти навчальну.
Подача документів на туристичну візу в США
Для того, щоб отримати візу в США, необхідно, в першу чергу, відкрити сайт
Американці, з властивою їм скрупульозністю, підготували зручний і зрозумілий ресурс, на якому можна знайти вичерпну інформацію з будь-якого типу віз, консульський збір, вимогам до фотографій і т.п., а також заповнити анкету і записатися на співбесіду в консульство.
Вам буде запропоновано вибрати – чи перший раз ви на цьому сайті. Якщо так, тоді – який тип візи ви хочете отримати.
Оформлення візи в США
Далі, на сайті буде по кроках описано що потрібно зробити.
Коротенько, схема подачі документів на візу в США проста і виглядає наступним чином:
Сплатити консульський збір, на сьогоднішній день це $ 160 (дана сторінка містить інформацію про розмір візового збору).
Заповнити електронну заяву (форма DS-160).
Записатися на співбесіду. Для запису на співбесіду необхідно представити відомості про номери наступних трьох документів:
– Номер закордонного паспорта.
– Номер квитанції про оплату консульського збору
– Десятизначний номер штрихкоду зі сторінки підтвердження подачі заяви DS-160.4.
Прийти на співбесіду в посольство або консульство США в призначений день і годину. Вам знадобляться наступні документи:
– Роздруківка листи із запрошенням на співбесіду.
– Сторінка підтвердження подачі заяви DS-160.
– Одна недавно зроблену фотографію (інформація про вимоги до фотографії розміщені на даній сторінці).
– Чинний закордонний паспорт і всі раніше видані Вам закордонні паспорти.
Якщо ваша заява на візу схвалена, ваш паспорт з візою буде доставлений за адресою, вказаною вами при записі на співбесіду. Додаткова інформація про процес доставки паспортів розміщена на даній сторінці
Додатки:
Заповнювати електронну заяву можна і до оплати збору, але необхідно мати на увазі, що при оплаті банківською картою, термін зарахування платежу становить 3:00 і тому, записатися на співбесіду відразу після оплати не вийде.
Перед заповненням анкети, необхідно вибрати те місто, в якому ви плануєте подавати на візу.
При заповненні анкети, можна вибрати російську мову для підказок. Тоді, при наведенні на пункт анкети, видаватимуться коментарі російською.
В цілому, нічого складного в заповненні анкети немає. Головне, уважно відповідати на запитання.
У кінці анкети йде ціла сторінка веселих запитань, на кшталт:
“Чи є ви членом або представником терористичної організації?”
“Ідете ви в США з метою заняття проституцією або займалися ви проституцією або сутенерством протягом останніх 10 років?”
“Чи збираєтеся ви займатися шпигунством, саботажем, організованою злочинністю чи іншої нелегальною діяльністю в США?”
“Чи займалися ви коли-небудь насильницькою трансплантацією органів або тканин людського тіла?”
У консульстві потрібно буде здати відбитки пальців і пройти особисту співбесіду із співробітником.
США розглядають кожного заявника на візу як потенційного емігранта і ваше завдання в даному випадку довести зворотне. Головне – продемонструвати, що у вас є “тісні зв’язки” з Україною і ви не плануєте залишитися Америці.
Ви можете також надати будь-які докази ваших міцних зв’язків з Україною. Слід, однак, мати на увазі, що на співбесіді більше значення мають не кількість наданих документів, а чіткі і правдиві пояснення про плановану поїздку в США і про ваші зв’язки з країною постійного мешкання.
До необов’язкових документів, що підтверджує ваші “тісні зв’язки”, а також підвищують ймовірність отримання візи в США можуть належати:
документи про право власності на нерухомість в Україні;
договір оренди житла;
документи про право власності на автомобіль;
довідка з роботи про доходи за останній рік;
виписка з банківського рахунку про регулярні витрати;
загран. паспорт з великою кількістю штампів, що підтверджують поїздки в інші країни;
броні готелів (багато готелів дозволяють бронювати номери без попередньої оплати);
план маршруту поїздки по США.
Іншими словами, одруженому чоловікові який, часто подорожує з квартирою, машиною і дітьми, візу в США дадуть з набагато більшою ймовірністю, ніж самотній молодої дівчині, яка не обтяжена нерухомістю і з невинно чистим паспортом.
Наші перші американські візи ми отримали тільки з другої спроби, через те, що поставилися до процесу подачі досить халатно – не надто добре вивчили вимоги і надали недостатній комплект документів.
Коли ми подавали документи в перший раз, ми не взяли з собою старі паспорти. У нас відбувся приблизно наступний діалог із співробітницею консульства:
– Підкажіть, у вас заробітна плата вказана в місцевій валюті?
– Так, в гривнях.
– Емм .. ви знаєте, з таким доходом, я не можу дозволити вам поїхати в США. На які гроші ви там будете подорожувати?
– Ну розумієте, в Україні така система, що часто офіційний і реальний доходи значно відрізняються один від одного
– Та мені все одно, офіційний або не офіційний, ви, головне, покажіть документ, що підтверджує ваш реальний дохід. Вибачте, але зараз я змушена вам відмовити у візі. Спробуйте наступного разу.
Наша непідготовленість коштувала нам $ 320 – консульський збір, в разі відмови у візі не повертається.
На другу співбесіду ми зібрали всі документи і довідки, які тільки можна було зібрати. Але цього разу, співробітника зацікавили тільки броні готелів. Йому трохи не сподобалася вартість готелів, які ми забронювали (в середньому близько $ 30 за ніч) і він застеріг нас селитися в таких дешевих місцях. Мабуть він сам не дуже багато подорожував по США або не виїжджав за межі великих міст, типу Нью-Йорка чи Сан-Франциско.
Спробуйте уявити: що саме Вас пов’язує зі своєю країною? Чи повірить консульський працівник іноземної держави, що у Вас немає наміру покинути своє місце проживання? Відповідь, швидше за все, буде позитивним, якщо у Вас є робота, сім’я, житлове приміщення у власності або наймі, а також інші зобов’язання, які змусять Вас повернутися у свою країну після закінчення поїздки. Якщо заявник молодий і не мав можливості придбати значні зв’язки зі своєю країною, консульський працівник може звернути увагу на наміри і сімейну ситуацію заявника, на його довгострокові плани і перспективи в країні постійного проживання.