Офіс Генпрокурора спільно з українськими та британськими правоохоронцями викрили міжнародне хакерське угруповання

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора Головним слідчим управлінням Національної поліції України та Службою безпеки України у взаємодії з Національним агентством по боротьбі зі злочинністю (NCA) Великої Британії викрито міжнародне хакерське угруповання.

За даними слідства, учасники хакерського угруповання отримували несанкціонований доступ до інтернет-сайтів, електронних гаманців та банківських систем шляхом одержання логінів та паролів від інтернет-сайтів, електронних поштових скриньок, даних кредитних карток, електронних гаманців. Це здійснювалось для викрадення платіжних та інших персональних даних громадян Великобританії, США, країн Європи та СНД і реалізації їх на власних інтернет-ресурсах та закритих хакерських форумах.


            Офіс Генпрокурора спільно з українськими та британськими правоохоронцями викрили міжнародне хакерське угруповання

Встановлено, що один із учасників угруповання, який є громадянином України, розробляв та розповсюджував у мережі Інтернет вірусне програмне забезпечення, яке використовувалося при здійсненні протиправної діяльності. Наразі йому повідомлено про підозру у несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства (ч. 1 ст. 361-2 КК України).

Під час проведених слідчих дій співробітниками Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України виявлено та вилучено понад 20 терабайт інформації щодо баз даних з логінами та паролями, відомостями про комп’ютери, які було зламано для подальшого використання у бот-мережах та організації DDoS-атак, а також вихідні коди розробленого українським хакером вірусу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв’язку (ч. 2 ст. 361 КК України) триває. Встановлено ймовірних учасників злочинної діяльності в інших регіонах України.

Прес-служба прокуратури України

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh