Право

Офіс Генпрокурора спільно з українськими та британськими правоохоронцями викрили міжнародне хакерське угруповання


      Офіс Генпрокурора спільно з українськими та британськими правоохоронцями викрили міжнародне хакерське угруповання

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора Головним слідчим управлінням Національної поліції України та Службою безпеки України у взаємодії з Національним агентством по боротьбі зі злочинністю (NCA) Великої Британії викрито міжнародне хакерське угруповання.

За даними слідства, учасники хакерського угруповання отримували несанкціонований доступ до інтернет-сайтів, електронних гаманців та банківських систем шляхом одержання логінів та паролів від інтернет-сайтів, електронних поштових скриньок, даних кредитних карток, електронних гаманців. Це здійснювалось для викрадення платіжних та інших персональних даних громадян Великобританії, США, країн Європи та СНД і реалізації їх на власних інтернет-ресурсах та закритих хакерських форумах.


      Офіс Генпрокурора спільно з українськими та британськими правоохоронцями викрили міжнародне хакерське угруповання

Встановлено, що один із учасників угруповання, який є громадянином України, розробляв та розповсюджував у мережі Інтернет вірусне програмне забезпечення, яке використовувалося при здійсненні протиправної діяльності. Наразі йому повідомлено про підозру у несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства (ч. 1 ст. 361-2 КК України).

Під час проведених слідчих дій співробітниками Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України виявлено та вилучено понад 20 терабайт інформації щодо баз даних з логінами та паролями, відомостями про комп’ютери, які було зламано для подальшого використання у бот-мережах та організації DDoS-атак, а також вихідні коди розробленого українським хакером вірусу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв’язку (ч. 2 ст. 361 КК України) триває. Встановлено ймовірних учасників злочинної діяльності в інших регіонах України.

Прес-служба прокуратури України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.