Офіс Генпрокурора розробив пропозиції щодо підвищення гарантій захисту потерпілих від катувань у місцях несвободи

Прокурори спеціалізованого підрозділу Офісу Генерального прокурора з протидії катуванням розробили пропозиції щодо внесення низки змін до нормативно-правових актів Міністерства юстиції, які регламентують діяльність установ Державної кримінально-виконавчої служби. Вони стосуються підвищення гарантій захисту потерпілих від катувань та насильства, які відбувають покарання або перебувають у місцях попереднього ув’язнення.

Зміни розроблені на виконання рішення координаційної наради керівників правоохоронних органів щодо протидії катуванням, що відбулася 4 червня 2020 року під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової.

Зокрема, пропонується змінити порядок переміщення до інших установ осіб, які перебувають у слідчих ізоляторах та установах виконання покарань та стали жертвами насильства з боку адміністрації цих місць несвободи. Переміщення має здійснюватися виключно на підставі постанови слідчого чи прокурора, які здійснюють розслідування за таким фактом, та не повинно потребувати дозволу з боку інших посадових осіб.

Також прокурори ініціюють забезпечення обов’язкового використання портативних відеореєстраторів службовими особами пенітенціарних установ, які застосовують заходи примусу по відношенню до в’язнів, а також збереження та захист отриманої інформації. Наразі персоналу надано лише право використовувати додаткові технічні засоби.

Наразі пропозиції спрямовані до Міністерства юстиції для опрацювання та врахування в роботі.

Щорічно в середньому правоохоронні органи реєструють близько 40 кримінальних проваджень щодо катувань та насильства в місяцях несвободи. Департаментом Офісу Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво у 5 таких провадженнях, які мають резонансний характер та велику кількість потерпілих.

Прес-служба прокуратури України

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh